svetielko
04.02.22,10:03
Dobrý deň, potrebujem radu, konateľ vybera peniaze z účtu, posledne to bolo 70 000€ koncom roka, na upozornenia nereaguje, ďalej realizuje výbery aj v januári, ako ďalej, zaúčtovať do ako vklad do pokladne?
Tweety
04.02.22,09:05
Ak peniaze nevložil do pokladne, nemôžeš to zaúčtovať ako dotáciu, treba to zaúčtovať ako poskytnutie pôžičky. konateľovi.
Dáša_
04.02.22,10:23
takto ti poviem, mam podnikatela, jednoosobovka. V pokladni permamentne 300t. Bol akurát na danovej kontrole. A nikoho to nezaujímalo. Teda, občas sa ozve banka. Ale to je všetko. Povedz mu o tom, ale nemusíš rozhodovať za neho. Vlastne ani nemôžeš.

Mmch, sem tam mám pocit, že sú dva typy podnikateľov. Tí, čo majú permanentne vysoký stav v pokladni. A tí čo sú v mínuse.

Ešte som si spomenula, že sme to raz v jednej firme rozdelili na dve pokladne. Mal pracovníčku, čo pracovala bežne s pokladňou, tak aby sa to dalo kontrolovať, jedna bola takáto a druhá bolá tá, čo on nosil vo vrecku
Jarka 1
04.02.22,10:45
Ak nemá vyplatené dividendy, dá sa v rámci zákona využiť núdzový stav. Vysoký stav som navrhla spoločníkom vyriešiť vyplatením dividend v hotovosti. Samozrejme ich bolo treba zdaniť zrážkovou daňou. Samozrejme, že reálne nič nedostali, lebo si to už minuli popredu.
kaukaz
04.03.22,12:19
Dividendy si predsa nemôžu vyplácať v hotovosti, ale na účet.
Jarka 1
04.03.22,12:23
Počas núdzového stavu sa dalo aj v hotovosti. Inak len s obmedzením, alebo na účet.