SMartina
26.09.06,18:22
Ahojte. Surne potrebujem radu. Zajtra musím odovzdať na Soc. poisť. tlačivo o PN-ke. Nikdy som to ešte nerobila, nemám s tým žiadnú skúsenosť. Pomôžte mi prosím. Zamestnanec mi odovzdal Potvrdenie od lekára IIa a tlačivo II. Ktoré z toho mám dať na SP ? Na tlačive II. je: Zamestnanec má nárok na náhradu príjmu pri dočasnej prac. neschop. nárok za obdobie od .... do....., mám tam dať dátum od prvého dňa do desiatého dňa PN, alebo od desiateho dňa, alebo to nevypisujem? Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely upl. nároku na nem. dávku: aký vymeriací základ tam zapíšem? Za minulý rok od 01 - 12/2005, alebo od 01/2006? Poradte mi prosím všetko čo viete. Budem všetkým vďačná za všetko čo mi poradíte. Vopred ďakujem. Pekný večer. Ďakujem.
SMartina
26.09.06,16:36
Upresním PN: od 17.09.2006, čo prvé a ako odovzdať.
Marína
26.09.06,17:33
Ahojte. Surne potrebujem radu. Zajtra musím odovzdať na Soc. poisť. tlačivo o PN-ke. Nikdy som to ešte nerobila, nemám s tým žiadnú skúsenosť. Pomôžte mi prosím. Zamestnanec mi odovzdal Potvrdenie od lekára IIa a tlačivo II. Ktoré z toho mám dať na SP ? Na tlačive II. je: Zamestnanec má nárok na náhradu príjmu pri dočasnej prac. neschop. nárok za obdobie od .... do....., mám tam dať dátum od prvého dňa do desiatého dňa PN, alebo od desiateho dňa, alebo to nevypisujem? Toto tlačivo ostáva zamestnávateľovi, pretože je to doklad na náhradu príjmu. Dátum uvedieš od 17.9. do 26.9.2006.
Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely upl. nároku na nem. dávku: aký vymeriací základ tam zapíšem? Za minulý rok od 01 - 12/2005, alebo od 01/2006? Toto tlačivo odovzdáš do SP a priložíš k nemu Potvrdenie zamestnávateľa o ...(viď priložená príloha). Uvedieš tam údaje z r. 2005 za 1-12 mesiac.
Poradte mi prosím všetko čo viete. Budem všetkým vďačná za všetko čo mi poradíte. Vopred ďakujem. Pekný večer. Ďakujem.
Odpoveď v Tvojom texte. Ukončenie PN vyplníš a odovzdáš do SP.
DanielaSL
26.09.06,18:24
Trochu je to mimotemy , lebo si sa spýtala na Soc. poisťovňu. Len doplním Marínu. Pri PNS ti vyplýva aj povinnosť nahlásiť príslušnej zdravotnej poisťovni , že zamestnanec bol PNS. Slúži k tomu takéto tlačivo a si povinná to nahlasovať do konca nasledujúceho mesiaca, kedy vznikla resp. skončila PNS.

http://www.szp.sk/tlaciva/ozoppzpp.pdf