sklenkova
26.09.06,20:22
viem,že je to možno bežné, ale kto máte skúsenosti mohli by ste mi opísať príznaky tejto choroby,ale v chronickom štádiu?
Môjho druha syn, si dal na základe tejto choroby odklad štúdia (už ho raz vyhodili z VŠ,teraz keď 3.ročník nedokončilzrazu je alergický na pely v apríli pretože nemal urobené 4 skúšky záverečné-na základe LPK)
Chcela by som vedieť ako sa táto choroba prejavuje(on má vraj červené oči),či títo ludia musia užívať lieky,trvale,kolkokrát do roka a či mu môže brániť v štúdiu? Ďakujem
kukučka
26.09.06,18:37
Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko...:D je asi ten najlepší liek pre Tvojho pacienta.
Všeobecne: je skoro jedno aká alergia, prejavuje sa najčastejšie slzením aj pálením očí, sústavnou a dlhotrvajúcou nádchou, kašľom, svrbením kože a vyrážkami a hlavne celkovou apatiou a ospalosťou.
Lieky zaberajú rýchlo a aj keď sa zdá, že alergia pominula, nemajú sa vysadzovať okamžite, ale postupne. Veľa záleží od toho, v akom štádiu sa začne liečiť a ako sa sám pacient správa.
Prečítaj si staré témy, veľa sme to tu rozoberali.

http://www.porada.sk/search.php?searchid=1394223
sklenkova
26.09.06,19:02
No totiž aby preto niekto prerušoval štúdium pokial neinhaluje,zato že má 2-3 krát do roka virózu,neužíva lieky trvalejšie,ani liečenie nič-pripadá mi to ako podvod
Ivana Š
26.09.06,19:21
Alergia - na čokoľvek, pele, trávy, zvieratá, potraviny... proste na čokoľvek je nepríjemné ochorenie, príznaky také ako napísala kukučka
Čo najskôr treba ísť na vyšetrenie alergológovi, ktorý urobí vyšetrenie krvi a kožné testy, ktoré najpresnejšie určia príčinu ochorenia
Na základe výsledkov z vyšetrenia krvi a kožných testov alergológ určí terapiu - t.j. predpíše lieky, ktoré treba SÚSTAVNE BRAŤ a liečba obvykle trvá NIEKOĽKO ROKOV!!!
Môj syn berie lieky na alergiu (na púpavu, žihľavu a na psa) už 5 rokov sústavne bez prestávky, a bude ich brať ďalej ešte veľa rokov
Do školy normálne chodí,veď ho predsa nemôžem nechať doma
samozrejme, iné je keď ochorie a má teplotu a antibiotiká
Danila
26.09.06,19:40
viem,že je to možno bežné, ale kto máte skúsenosti mohli by ste mi opísať príznaky tejto choroby,ale v chronickom štádiu?
Môjho druha syn, si dal na základe tejto choroby odklad štúdia (už ho raz vyhodili z VŠ,teraz keď 3.ročník nedokončilzrazu je alergický na pely v apríli pretože nemal urobené 4 skúšky záverečné-na základe LPK)
Chcela by som vedieť ako sa táto choroba prejavuje(on má vraj červené oči),či títo ludia musia užívať lieky,trvale,kolkokrát do roka a či mu môže brániť v štúdiu? ĎakujemTáto choroba sa prejavuje tak, že nedokončí školu. Lebo nielen alergici majú červené oči.Takže, možno alergia, možno......, pozri iné témy.
kukučka
26.09.06,20:04
Ivanka, rozoberali sme to tu pred Tvojím prihlásením na Poradu, nechcem Ti vnucovať, ale ak si tak doteraz neurobila, odporúčam prečítať staré témy, link je v mojej odpovedi č. 2. Vôbec sa mi nepáčia tie "roky" liečenia Tvojho syna.
Hľadala si pomoc pre svojho syna aj inde, ako u klasických lekárov?
Ivana Š
26.09.06,20:20
Ďakujem kukučka za link, už som začala čítať, v prípade nejakých nejasností prípadne otázok sa ešte určite popýtam
Ešte upresním: Syn má 7 rokov, okrem alergie na púpavu, žihľavu a psa sa lieči na bronchiálnu astmu
astma sa prvýkrát prejavila, keď mal 4 mesiace,
ešte raz mal záchvat keď mal 15 mesiacov,odvtedy chodíme alergologičke, po nasadení liečby sa mu stav upravil, postupne mu teraz lieky vysadzuje
ale napr. sprej do nosa (Nasonex) keď vynechá, hneď kýcha a slzia mu oči, ten je presne na alergiu, takže mu ho musím do nosa striekať, potom nie je problém

Ale to predsa nie je dôvod aby nechodil do školy! To by alergici nemohli ani do práce chodiť?
kukučka
26.09.06,20:36
Budem rada, ak Ti niektoré rady pomôžu, čítaj a pýtaj sa. A bež si kúpiť aj knihu, zmení Tvoje presvedčenie.
M.O.Bruker: Musíme trpieť alergiami?
Pechrová
26.09.06,21:03
Z vlastnej skusenosti viem, aká je alergia neprijemná. Okrem tých príznakov, ktoré som si tu prečítala sa prejavuje aj opuchom nosa a očí a hrozným kýchaním, ktoré človeka dokaže maximálne vyčerpať. Či je alergia dôvodom na prerušenie štúdia? - no neviem, ale v akútnom štádiu, pokiaľ začnú zaberať lieky... možno, ale v každom prípade to musí podľa mňa potvrdiť alergológ-imunológ a potom to zrejme posúdi príslušná VŠ. Ale myslím si, že pokiaľ máva problémy v skúškovom období, mohol by to byť problém učiť sa. A čo sa týka chronickej alergie? Väčšie problémy by mohol mať iba vtedy, keby sa vôbec neliečil a to je už jeho problém.
Dada
27.09.06,04:10
Nedá mi nezasmiať sa, že kvôli alergii chce prerušiť VŠ. Výhovorky som už kadejaké počula, ale táto sa mi "popačuje". :-))) Alergiu na peľ, prach a kadečo som mala od malička. A poviem Vám, že bol to "zážitok" a nikdy som nepomyslela na to, že by som kvôli tomu nechala akúkoľvek školu. Základnú, strednú, ba aj vysokú som skončila aj s alergiou "na krku". Mal by sa začať liečiť u alergológa (keď nie niekde inde).
Hlinkovx
27.09.06,04:59
mám veľmi ťažkú chronickú alergiu asi na všetko, čo môže byť...a navyše ťažkú bronchiálnu astmu od malička...kombinovanú s alergiou na potraviny

mávam obdobia, keď sa kvôli nej cítim fakt pod psa / od februára do novembra/ ...a jediné čo vynechávam je pobyt v prírode a tak to bolo aj v škole....
síce som v škole dosť vynechávala kvôli prieduškam a tak...ale rozhodne to nebol dôvod nechodiť do školy...s určitým obmedzením sa tam určite chodiť dá
môže byť..že sa mu zhorší alergia vďaka stresom...
ale pravidelnou kontrolou u alergológa..u mňa celoživotným dopovaním injekciami a tabletami / jednoducho kozmická strava:D / a naučením sa s tým jednoducho žiť sa dá alergia do určitej miery zvládnuť..
aj keď nič príjemné to rozhodne nie je a kto nemá alergika doma...to fakt ťažko pochopí
luna21
27.09.06,05:45
Proti alergii:
ROOIBOS MASSAI čaj čistý, bez príchutí:
na 7 dl vody 3 polievkové lyžice čaju zabariť, nechať 10 minút vylúhovať, scediť a zabariť ešte 1–2 krát tak, aby zo všetkého boli 2 litre čaju na celý deň – do termosky. Piť teplý, nie horúci.
Ak je silná alergia, piť horúci na vypotenie.