eberhardt
07.02.22,16:18
Dobrý deň,
približne pred 20 rokmi sme si s priateľkou dali stavať byt, väčšinu veci okolo toho vybavovala ona, ale financie sme postupne zložili s podielom asi 70 ku 30 v môj prospech. V zmluve o budúcej zmluve ani v zmluve o výstavbe nebolo stanovené akým podielom sa bude byt vkladať do katastra. Až prišiel jeden deň a u tej firmy mi dali podpísať vklady do katastra s polovičným podielom pre každého. Musela to pripraviť priateľka, mňa sa na nič nepýtala. Vtedy som bol veľmi vyťažený a myslel som si, že je to asi preto, že ten podiel na menšie deliť nedá, úplne som priateľke dôveroval. Nakoniec to tak ostalo a o pár rokov neskôr, keď sme sa s priateľkou rozchádzali už som ju musel vyplatiť z polovičného podielu. Presne doklady o platbách stále mám, len som to nechcel doteraz riešiť. Dalo by sa nejako tie peniaze vymáhať? Ďakujem pekne za odpoveď.
ivka70
07.02.22,15:25
Nie, pretoze o ziadny podvod neslo.
Ty sa mozes rozhodnut, akym podielom prispejes na byt a akym podielom das zapisat vlastnicky podiel do katastra.
Zmluvy si podpisal dobrovolne, mal si trvat na podieli, akym to kupujete, teda na 70% vlastnictva. Dnes uz nedokazes, ze si to tak nemyslel. Ziadny zakon poruseny nebol. Doveroval si a nepreveroval. Moralne to mozno nie je uplne koser, ale moralku nevysudis. Mozes sa s expriatelkou dohodnut, ze ju vyplatis len 30% za jej polovicu... ale asi nepochodis.
misoft
07.02.22,15:51
A navyše - po 20-tich rokoch to bude istotne premlčané.
marjankaj
07.02.22,16:01
A to ti až teraz došlo?:eek:
eberhardt
07.02.22,16:17
nie, chcel som si to s nou vzdy vysvetlit, ale neslo to. Neskor som ju z bytu vyplatil a o tri roky nato byty velmi rychlo stupli a ja som ho vyhodne predal. Takze sa spravodlivost diala aj tymto sposobom. Ale aj tak, neskor som sa dozvedel kopu inych veci, v ktorych ma manipulovala sialenym sposobom a mna to dost nastvalo, preto sa pytam.
Chobot
07.02.22,22:54
Napíšem ti jeden príbeh môjho ex-kolegu.

Bol to slobodný chalan, ktorý si kúpil byt. Potom si našiel priateľku, ktorú si k sebe prisťahoval. Presvedčila ho, aby byt predal a spoločne si kúpili väčší.

Tak sa aj stalo, on dal všetky peniaze z predaného bytu, ona nejaké úspory, ktoré nedosahovali ani 1/4 ceny bytu. Byt bol zapísaný do podielového vlastníctva 1/2 a 1/2.

Po niekoľkých rokoch sa rozišli. Potom sa dlho súdili o byt, lebo ona chcela polovicu. Súd trval veľmi dlho, nakoniec sa dohodli, že jej tú polovicu vyplatí, lebo celé to viedlo k tomu, že by ju aj tak musel vyplatiť.

Súdu bolo jedno, že on dal pôvodne väčšiu časť peňazí, LV bol pol na pol.

Takže nechaj to tak, nič s tým neurobíš.
eberhardt
08.02.22,09:46
Vďaka za skúsenosť, aj moja aj jeho priateľka od začiatku vedeli, čo robia a prečo to robia.
korela
08.02.22,12:30
Kde berieš tú istotu? Peniaze všetko nevyčíslia. Pripustil by si aj takú možnosť, že napriek všetkému čo si tu popísal, môžeš byť ešte stále jej dlžníkom aj ty? Netvrdím nič, iba sa pýtam. Ono povrch je jedna vec, pod povrchom môže byť iks, a nemusíte o nich vedieť ani jeden.
.
Priateľka, hádam životná partnerka. V tvojom prípade na časť života.
eberhardt
08.02.22,14:49
A kde berieš tú istotu ty? Nevieš o tom absolútne nič a rozoberať to nejdem, o tom otázka nebola. Ja som jej dlžníkom naozaj nebol, ťahal som profesne, učil ju veci, bil sa za ňu keď ju mali vyhodiť, pomáhal jej s investovaním peňazí a dobre na tom zarobila. Keď potrebovala hocičo vybaviť, moji kamaráti a známi jej pomohli. U mňa a u nás v rodine bola vždy dobre prijatá a roky po tom všetkom sa pýtala, či by sa u nás mohla zastaviť, že nás mala vždy rada. No, nie nemohla, lebo týmto ťahom sa jej intrigy iba začali.
Priateľka - životná partnerka, nemoralizuj, ak si mala skúsenosť, že ťa nebrali dostatočne vážne alebo o čo presne išlo, to ma mrzí, ale ventiluj si ju inde a inak. toto nie je o mne.