money
26.09.06,21:23
Caute poradaci, nevie mi niekto poradit ako sa riesi pripad ak sa k vam dostane VPD o uhrade zavazku s datumom v r.2005, ktory sa k vam vsak dostal az teraz a uz je schvalena UZ? je to dost vyznamna suma
kukučka
26.09.06,20:20
Úhrada záväzku v PÚ nemení daňový základ, akurát v súvahe bude prírastok fin. prostriedkov a úbytok záväzkov. Ak sa nedá dohodnúť
s druhou stranou o zmene dátumu na tento rok, tak podať dodatočné DP aj opravné výkazy a opraviť počiatočné stavy.
mudroš
27.09.06,06:39
jednoducho by som to zaúčtoval ako úhradu záväzku v účtovnom období, keď som to zistil.
Staré roky už nemôžem opraviť, bola tam skeslená UZ ale asi sa nič iné vážne nestalo.
Ja by som sa vôbec nikoho nepokúšal presvedčiť, aby mi zmenil doklad.
Mýliť sa je ľudské a radšej budem omylný ako podvodník.
money
27.09.06,06:46
suhlasim s tebou mudros,
opravovat DP nie je dovod lebo ako bolo poznamenane dan.zaklad sa mi nemeni a ci by sa v tomto pripade nemal uplatnit §16 ods.11 zakona u uctovnictve,
liba2
27.09.06,07:32
jednoducho by som to zaúčtoval ako úhradu záväzku v účtovnom období, keď som to zistil.
Staré roky už nemôžem opraviť, bola tam skeslená UZ ale asi sa nič iné vážne nestalo.
Ja by som sa vôbec nikoho nepokúšal presvedčiť, aby mi zmenil doklad.
Mýliť sa je ľudské a radšej budem omylný ako podvodník.Tiež by som zaujala tento postoj. Ale okrem iného dáva to obraz o tom ako bola vykonaná inventarizácia pokladne...
kukučka
27.09.06,13:00
Caute poradaci, nevie mi niekto poradit ako sa riesi pripad ak sa k vam dostane VPD o uhrade zavazku s datumom v r.2005, ktory sa k vam vsak dostal az teraz a uz je schvalena UZ? je to dost vyznamna suma
.......................................