Janca1234
08.02.22,14:56
Dobry den, tento rok som zacala ako financny agent, zapisana som v NBS, ale zaroven mam aj zivnost, kde mam okrem ineho ako cinnost sprostredkovanie. Moja otazka je, ci prijem z tejto cinnosti uvadzam ako prijem zo zivnosti alebo ako cinnost o fin.sprostredkovani podla osob.predpisov. prijem nie je fakturovany, mam ho len ako prijem na ucet a vytlacene provizne zostavy. Dakujem
Mila123
08.02.22,15:36
príjem sa musí rozdeliť na príjmy podľa živnosti (ak nejaké sú) ale i príjmy podľa osobitných predpisov (licencia z NBS), predsa musíte vedieť na základe ktorého oprávnenia máte príjem......výdavky môžu byť spoločné, resp. môžu sa vykázať na jednom riadku v DP....
Janca1234
08.02.22,16:12
Samozrejme zo zivnosti na zaklade faktur mam sluzby napr.lesnicke, a provizie za sprostredkovanie mam bez faktur tak to mam dat do riadku zvlast ako za sprostredkovanie? Skor som chcela vediet ze ci tento prijem nemam uviest jednou sumou ako prijem zo zivnosti vsetko spolu.
Katy a R
08.02.22,16:28
Janca - veď musíš vedieť čo je práca (aj príjem) na živnosť a čo je práca (aj príjem) - podnikanie podľa osobitných predpisov. Tak to aj uvedieš v DP.
K DP je aj poučenie na vyplnenie - treba si prečítať ;) V DP máš ku každému riadku uvedené - aký príjem tam (podľa zákona o DzP) patrí. zze/2003-595/6
veronikasad
08.02.22,16:29
príjem fin.agenta nie je príjem zo živnosti. Ci máš ešte aj nejaký iný príjem zo sprostredkovania ? (čoho???)
Janca1234
08.02.22,19:42
Zo sprostredkovania uz prijem nemam ziadny. Ok uz zacinam chapat :) dakujem.pekne