logan2
10.02.22,11:23
Som 4 mesiace PN a zrejme až do roka a potom inv. Dochodok. Teraz v ramci PN idem na liečenie v kat.B, teda budem si platiť ubytovanie a stravu. Može mi zamestnavateĺ prispieť rekreacný príspevok na toto ubytovanie a stravu? Zamestnaný som 10 rokov u jedneho zamestnavateĺa.
kn-alka
10.02.22,10:28
prispieť môže, ale nebude to pre neho daňový výdavok a ty z tohto príspevku musíš odviesť daň
ivka70
10.02.22,10:31
Na toto sa neda pouzit rekreacny prispevok.
kn-alka
10.02.22,10:32
Liečenie nie je rekreácia

Ak je zamestnanec na liečení na základe poukazu vydaného zdravotnou poisťovňou, počas pobytu v kúpeľoch je povinný dodržiavať liečebný režim, preukázateľne absolvovať všetky predpísané procedúry - je teda pod kontrolou zdravotnej poisťovne ako pacient, nehľadiac na to, či bol časť pobytu na liečení práceneschopný a časť pobytu absolvoval cez dovolenku, alebo celý pobyt absolvoval v rámci PN-ky alebo dovolenky. V tomto prípade nejde o rekreáciu, pretože ak nedodrží kúpeľný poriadok, neporiadne sa bude zúčastňovať procedúr, môžu ho z liečenia vylúčiť, resp. poisťovňa ho môže (a istotne aj bude) sankcionovať. Na záver pobytu musí byť vypracovaná lekárska správa.
Tweety
10.02.22,10:33
Môže, zo SF, ak má takéto poskytovanie zahrnuté priamo v smernici o S.F
logan2
10.02.22,23:49
Ďakujem