Terezia13
10.02.22,19:31
Kto má umývačku riadu - myslíte si, že je to úspora vody?
Terezia13
10.02.22,18:32
Ako rátam tak rátam, tú úsporu nevidím
faro1
10.02.22,18:42
Jednoznačne je to úspora. Musím dodať: Pri umývaní 4 tanierov a jedného hrnca a 4 príborov žiadna úspora vody. Kde sa denne varí, a sú v rodine deti a naplní sa plná umývačka, tak úspora je značná.
ivka70
10.02.22,20:34
Ano, jednoznacne sme mali znacny rozdiel v spotrebe vody v rokoch bez a s umyvackou. Prvu sme zavadzali 7.1., takze sa dalo povedat, ze cely rok a porovnavat s predchadzajucim.
Chobot
11.02.22,07:21
Ako naznačil Norme - pri umývačke nejde tak ani o úsporu vody, či umývacích prostriedkov, ale o komfort, že nemusíš umývať ručne a ten čas môžeš tráviť inak.

Kto počíta, či kúpou myčky ušetrí, nech si ju ani nekupuje. Vstupné náklady, spotreba vody, elektrina, umývacie prostriedky - za tú cenu by mohol 20 rokov umývať ručne.
lujza.j
11.02.22,08:26
Nemám myčku ani nad ňou neuvažujem....pre dôvody už tu napísané....ak už šetriť vodu... určite je nato priestor pri sprchovaní....ale to je môj názor...
Katy a R
11.02.22,11:13
ja takisto úsporu nevidím ... som sklamaná. varíme denne (umývanie 1-2x denne). Kým tam natrepem hrnce a všetko, aby to bolo plné - za ten čas by som to možno mala aj umyté. A ešte aj tak všeličo musím ručne umyť.
sosak
12.02.22,05:21
Téma je ÚSPORA VODY. Čo má auto s úsporou vody? Pýta sa na šetrenie peňazí? Pýta sa na spotrebu elektriny? Viď téma https://www.porada.sk/t329988-spotreba-elektriny.html tvoje sarkastické pripomienky. Norme (09.02.22 22:32) Byva v 2-izbaku, nie na dvore pri dome.Neprsi jej do izby
Norme (06.02.22 17:23) a co ma zaloha spolocne so spotrebou ? Norme (06.02.22 20:12) Co tu stale pleties platbu ? Trapi ju vysoka spotreba v kWh.. Tema - spotreba elektriny
besttracker
12.02.22,10:00
mozno na papiery keby si to počitala ,neviem či to nebolo aj v navodu ku nasej umyvacke,tak papier zniesol ze by mala byt uspora aj vo vode aj v spotrebe elektrickej energie ktoru vynalozis na zohriatie vody.... ,ale v reali neverim tomu,to by si musela tu umyvacku vzdy napratat na 100%,čo v reali skutocne neni...das 1 velky hrniec tak ten ty zaberie miesta ze tam toho moc ineho nedas,v teoretickom svete to mozno uspora moze byt,ze tam napraces 2 sady riadu,v reali sa stava ze ked potrebujem nieco,tak je to v umyvacke a caka kym sa nazbiera umyvacka,aby to nefrcalo s par vecami... a za obstaravaciu ceny umyvacky mas teoreticky pri dnesnych cenach 100 m3 vody ,
Norme
12.02.22,10:51
Uspora vody mozno, ked je naplnena na 100 %. Lenze treba priratat aj spotrebeu elektriny za 2 hodiny umyvania. Takze celkovo ziadne setrenie penazi. Je to len rovnako investicia do luxusu ako kupa auta Ani na aute nezarobis, no je prijemne na nom jazdit
pavol54
12.02.22,15:42
ani s automatickou práčkou oproti klasickej romo nie je úspora
Terezia13
12.02.22,16:57
nermám umývačku riadu, ale pokúšalo ma to - v reklame KLAME! hovoria o úspore 80 litrov vody, len som bola zvedavá! či na rok a či na ako !
jslancik
12.02.22,17:10
otázka znela na úsporu vody (a následné reakcie na reklamu, kde sa spomínala konkrétna položka - úspora vody). Takže áno, úspora vody to je (samozrejme pokiaľ sa púšťa umývačka primerane plná a nie s 3 taniermi a hrncom). kým by si umyla toľký riad, ako sa zmestí do umývačky, minula by si možno 100 litrov. Umývačka to umyje s cca 8 litrami (nechápem, ako to dokáže :D ). Takže kľudne môže ušetriť 80l vody na jedno umytie.

s umývačkou sa treba skamarátiť a naučiť spolupracovať (nič zložité, len treba chcieť). kým sme boli dvaja (obaja sme chodili do roboty), išla asi 2x do týždňa. žiadny problém, ani to nesmrdelo (samozrejme nedávajú sa tam taniere a hrnce plné jedla...)
pavol54
12.02.22,18:07
to by museli pre porovnanie zobrať nejakú rovnakú vzorku riadu, a na úsporu pravidelnosť používania, stupeň naplnenia
lujza.j
12.02.22,19:12
Reklama hraje na city....ja pri nej hovorím....najprv nám zaplať...simens,boš a pod.nakup kapsule a spol.a misia splnená....či ušetrím je im aj tam jedno....to je ako Arnold robí reklamu na električku,ale jazdí v tanku...