enka2
11.02.22,13:07
Chcem sa poradiť od januára do novembra som pracovala na Slovensku, kde aj budem podávať daňové priznanie, ale v decembri som začala pracovať v Česku. Môžem podať za december daňové priznanie zvlášť v českej republike? Ďakujem
veronikasad
11.02.22,12:17
Do DP typu A zahrnies slovenské aj české príjmy, pri príjmoch z CZ uplatnis metódu vyňatia.
enka2
11.02.22,12:34
Ďakujem za odpoveď. Viem, že príjem z CZ môžem zahrnúť do priznania na SK, ale po finančnej stránke je pre mňa výhodnejšie podať priznanie zvlášť. Keď zahrniem CZ príjem tak preplatok na dani sa mi nijako nezmení. Preto ma zaujíma, či je vôbec možné podať takto zvlášť daňové priznanie v rôznych štátoch.
veronikasad
11.02.22,12:40
Ďakujem za odpoveď. Viem, že príjem z CZ môžem zahrnúť do priznania na SK, ale po finančnej stránke je pre mňa výhodnejšie podať priznanie zvlášť. Keď zahrniem CZ príjem tak preplatok na dani sa mi nijako nezmení. Preto ma zaujíma, či je vôbec možné podať takto zvlášť daňové priznanie v rôznych štátoch.či sa ti podaním DP v CZ len z českých príjmov, vráti daň zaplatená v CZ, závisí od výšky príjmu. DP na SK musíš urobiť tak ako som napísala vyššie. Českú daň ti na SK nevratia
Nie môžeš, ale musíš...
kn-alka
11.02.22,12:44
V CZ podáš DP z príjmov v čechách.
Na SK podáš DPH z príjmov z čiech + SK - musíš podať.

Príjem z čiech nebudeš mať 2x, lebo v slovenskom DP sa potom príjmy z čiech "odrátajú", ale musíš ich tam uviesť.
enka2
11.02.22,12:50
Ďakujem pekne, takže na SK zahrniem príjem celkovo aj z CZ za celá rok 2021 a v CZ si podám zvlášť len mesiac december. Čiže keď dobre rozumiem český príjem musím na Slovensku priznať.
veronikasad
11.02.22,12:54
Ďakujem pekne, takže na SK zahrniem príjem celkovo aj z CZ za celá rok 2021 a v CZ si podám zvlášť len mesiac december. Čiže keď dobre rozumiem český príjem musím na Slovensku priznať.áno, český príjem na SK - metóda vyňatia.
K českému DP sa neviem vyjadriť.
Katy a R
11.02.22,13:17
dane sa platia spravidla tam, kde sa dosahuje príjem.
1. ČR: Treba si pozrieť, či si mala v ČR zrazenú nejakú daň (či bude preplatok) - a aký bol príjem za ten 1 mesiac. Do 15 tis nie je v ČR povinnosť podávať DP - možno nemusíš riešiť vôbec, možno sa oplatí? Inak aj v ČR zamestnávateľ môže robiť "Roční zučtování záloh na daň z příjmu.." poraď sa s mzdárkou, či aj v tvojom prípade.
2. SK: ako náš rezident podávaš u nás DP A z celosvetových príjmov. Na základe potvrdení od zamestnávateľov. na ten český príjem použiješ metódu vyňatia - takže daň u nás budeš platiť len zo slovenského príjmu ;) Treba si prečítať poučenie - a postupovať presne, ako píšu;)
enka2
11.02.22,13:36
V CZ som zarobila viac ako 15tis a na dani som zaplatila 1500Kč, teda to by mi bolo v CZ vrátené. Na mzdovom v CZ mi nechcú podať danové priznanie, nakoľko mám prevažne príjem na SK.
Podľa SK poučenia, niekde robím chybu, pretože ak nezadám CZ príjem majú mi vrátiť 100euro, keď zadám CZ príjem, nevrátia mi nič.
Katy a R
11.02.22,14:11
len si dobre prečítaj poučenie ;) - hlavne k tým riadkom o vyňatí príjmu