Kardasia
12.02.22,21:52
Na starsom PC mam W 7 a XP. Vybera sa pri spusteni PC z dvoch moznosti / W7, alebo XP /. Vcera sa mi same objavili nie 2, ale 5 moznosti. Velmi rychlo vsak spusta W 7 - predtym bola casova rezerva 20 sekund na vyber. Ako by sa dali odstranit zbytocne 3 moznosti ?
Chobot
12.02.22,22:10
Vyzerá, že si mala problém so spustením win 7 a systém urobil obnovu, no urobil to asi cez net a naištaloval - obnovil Win 7 Ultimate.

Treba pozrieť disky cez Disk manager, kde sú tie inštalácie a tie, ktoré nepoužívaš, vymazať.

Vymazal by som aj inštaláciu Win XP, keď už máš Win 7. Zmiznú ti minimálne 2 možnosti pri spustení.

Nechceš radšej nainštalovať komplet nový Win 10? Druhotná licencia sa dá kúpiť za nejakých 18 €. Ja som tak urobil upgrade na starom PC minulý mesiac z Win XP.
Kardasia
13.02.22,06:45
Dakujem. Potrebujem W7, aj XP. Pretoze tlaciaren funguje len na XP a dalsie zariadenia na W 7.
misoft
13.02.22,09:26
Uveď tie "zariadenia" - niektoré pod XP šli i na W7, niektoré pod W7 idú aj pod desiatkami.
Chobot
13.02.22,15:14
Tlačiareň musí fungovať pod ktorýmikoľvek windowsami. Treba si len stiahnuť správny ovládač (driver).

Správcu diskov spustíš, keď si otvoríš správcu súborov a v ľavom okne niekde dole bude menu správa počítača. Po kliknutí na to sa ti v pravom okne zobrazia voľby a vyberieš si správu diskov.

Vo Win 7 by tom malo byť kliknúť pravým tlačítkom myši na Start, tam vybrať Spravovať a potom Správa diskov.

Ale obávam sa, že sa ďalej nepohneš, keďže ani nevieš, ako sa otvára správa diskov.
Kardasia
13.02.22,16:24
Do spravy diskov sa dostava pravym tlacitkom mysi na PC. Mne to nepomoze, pretoze v sprave diskov su zobrazene vsetky, aj rozdelene disky. Ja potrebujem zmazat prve dve a posledne hlasenia pri spusteeni PC / obrazok /.. Tak , aby tam zostalo len vyber W 7, alebo XP.