Mimiska
13.02.22,10:26
Ahojte, vobec netusim do akej kategorie toto patri tak sa ospravedlnujem.
Uz niekolko rokov som SZCO, platim odvody z nie minimalneho vymeriavacieho zakladu. Popri tom som bola posledne 3 a pol roka zamestnana aj na TPP. Pracovny pomer som ukoncila vo februari 2022, zivnost stale mam, zistila som ze som tehotna. Teoreticky by mal byt porod niekedy koncom roka (okt nov netusim, len vypocty z netu). Moja otazka je - z coho sa mi bude ratat materska? Budem dostavat aj ako szco a cast aj z prijmu zo zamestnania? Ci zo zamestnania by som dostala len ak by som sa znova zamestnala niekde? Danove priznanie som podavala posledne roky s odkladom, ma to nejaky vplyv? Vraj potom ziadost treba podat zvlast za zivnost zvlast za zamestnanie? V DP su zahrnute oba prijmy.. Vopred dakujem za rady..
ivka70
13.02.22,11:08
Cize platis aj odvody do SP zo zivnosti (si povinne poistena)?
veronikasad
13.02.22,12:04
V case ukončenia prac.pomeru si uz bola tehotná?
Mimiska
13.02.22,12:26
Ahoj, ano, platila som odvody aj zo zivnosti do SP (stale platim) aj zo zamestnania.
Mimiska
13.02.22,12:27
Ahoj, ano bola, zistila som to v posledny tyzden v praci. A TPP bolo na dobu urcitu, na zastupovanie pocas materskej..
veronikasad
13.02.22,14:25
Bude mať nárok na materské z ochrannej doby zo zamestnania, aj z vymeriavacieho základu SZČO za rok 2021 /pozor na nedoplatok z poistenia SZČO)

Treba si potom dať vystaviť dve žiadosti o materské a obidve odovzdať do SP.