lutka
27.09.06,06:50
Chcela by som sa spýtať, či sa na nás / sme predajca Pc,tlačiarní.../ vzťahuje povinnosť platiť príspevok do recyklačného fondu. Uvedené komodity odoberáme od tuzemských dodávateľov.Ďakujem.
alexxandra
28.09.06,08:44
skus pozriet na www.recfond.sk :-)
beroun
28.09.06,15:35
Tento poplatok plati vyrobca alebo dovozca. Keby ste ho platili aj vy, potom by doslo k dvojitemu odvodu poplatku za jeden pristroj. Je to vidiet aj napr. na fakturach z agemu ako dovozcu, ktory na nich rovno uvadza vysku recyklacneho poplatku, ktory je zahrnuty v cene vyrobku.
lutka
29.09.06,07:14
Ja si tiež myslím, že my nemáme poplatky platiť. Ešte by som chcela vedieť, čo s poplatkom, ktorý bude na faktúre od dodávateľa, účtuje sa na obstaranie tovaru??? Následne zvyšuje cenu tovaru??? Ďakujem
beroun
29.09.06,08:51
Ano. Buď priamo zvýšite cenu daného obstarávaného tovaru alebo to dáte ako oceňovací rozdiel (podľa vnútropodnikovej smernice). Treba si dať tiež pozor, že napríklad Agem uvádza výšku poplatku na faktúre, ale je to len informatívny údaj, ktorý je už v cene zakalkulovaný. Vychádzam z toho že výrobcovia a dovozcovia ho majú platiť, je to ich náklad a vlastne ani mi poriadne nie je jasné prečo ho tam uvádzajú - jediné čo ma napadlo je zvýšenie ceny. S prepáčením neviem prečo s tým "otravujú" kupujúcich že to uvádzajú na faktúrach.