Ylangmiss
16.02.22,19:33
Dobry den,
Prosim vas, v aprili mi konci rodicovsky prispevok a rada by som sa prihlasila na urad prace. Nechcem prist o prijem.
Vie mi niekto pomoct s postupom? Co vsetko musim spravit a dodrzat, aby som rodicak ukoncila a zaregistrovali ma na urad prace?
Dakujem krasne za kazdu odpoved
veronikasad
16.02.22,19:32
O aky príjem nechceš prist? Kedy bude mať dieťa tri roky? Pracovný pomer trva?
Ylangmiss
17.02.22,16:35
Pracovny pomer trva, ale bohuzial ide skoncit. A dieta ma 3 roky v aprili. A prijem nejaky by mi mali vyplatit potom, ci?
Dakujem
veronikasad
17.02.22,16:45
Dovod skončenia pracovného pomeru ? Zostala ti nevyčerpaná dovolenka ?
Ylangmiss
17.02.22,16:50
Aby ste mi rozumeli. Pracovny pomer mi trva, som poistena aj 730 dni co tam treba. Chcem si vycerpat 2 dni dovolenky a ostatne si dam doplatit. Nasledne po ukonceni rc a potom aj prac.pomeru by som sa dala na Urad prace aby mi vyplatili maximalnu vysku podpory.
A neviem teda ci to takto funguje a co vsetko musim preto splnit?
Dakujem
Ylangmiss
17.02.22,16:51
Dovod ukoncenia je, ze nema pre mna zamestnavatel pracu.
veronikasad
17.02.22,16:58
ano, presne takto to funguje. Mesiac vopred písomne oznám ukončenie rodičovskej dovolenky a požiadaj o čerpanie dovolenky. Len neviem či zamestnávatel bude suhlasiť s ukončením pracovného pomeru dohodou v zmysle par.60 ZP z organizačných dôvodov, aby ti vznikol nárok na odstupné. Ak podpíšeš dohodu bez uvedenia dôvodu alebo o skončenie pracovného pomeru budeš žiadať sama, nárok na odstupné ti nevznikne.
Dopred konzultuj so zamestnávatelom.
Ylangmiss
17.02.22,17:13
Super. Dakujem moc za rady. A este sa chcem spytat...su tam aj nejake casove lehoty, ktore musim splnit? Nieco som citala,.ze musim stihnut do 8 dni. Sa mi zda ze registraciu na Urade prace od ukoncenia RP? Ci sa mylim?
veronikasad
17.02.22,17:32
Keď pojdeš na UP do 8 kal.dní od skončenia prac.pomeru, zaevidujú ťa spätne od prvého dňa. Keď pôjdeš neskôr, tak až ododňa evidencie