olga88
27.09.06,07:57
Prosim o radu.Syn ukoncil v roku 2006 VS,mesiac jun a jul bol evidovany na urade prace.Od 1.8.2006 nastupil do zamestnania. Moze poziadat zamestnavatela v roku 2007 o rocne zuctovanie dane za rok 2006/ pri predlozeni potrebnych dokladov/, alebo musi podat danove priznanie za rok 2006? Z dovodu studia a nezamestnanosti mu vznikne danovy preplatok.
Dakujem za odpoved.
Paula
27.09.06,06:00
Môže požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie.
karpis
27.09.06,06:46
Požiada o ročné zúčtovanie a preplatok mu bude vrátený
olga88
27.09.06,12:29
dakujem za odpoved.
katkaj
27.09.06,14:20
Mám na Vás takúto otázku. Volal mi bývalý zamestnanec že ho vyzvala zdravotná poisťovňa aby predložil ročné zúčtovanie za rok 2005 nakoľko si túto povinnosť nesplnil. Vysvitlo že po odchode z našej firmy si založil živnosť takže mal povinnosť vykonať RZZP. Teraz odomňa žiada potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch. Zajtra príde vyplniť žiadosť a vystavím mu potvrdenie. Ale teraz si niesom istá či mu to mám vystaviť so spätným dátumom alebo s aktuálnym. :confused: U nás neprekročil max.VZ takže nedoplatok ani preplatok vyšší ako 100,- by zamestnávateľ nemal mať. Viem že chyba je na strane zamestnanca ale zdá sa mi divné vystavovať potvrdenie so septembrovým dátumom :eek: Čo vy na to?
Paula
27.09.06,14:39
Potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch vystav s aktuálnym dátumom. Dvojmo - na jednom nech podpíše prevzatie.
katkaj
27.09.06,14:55
Potvrdenie o príjme a zrazených preddavkoch vystav s aktuálnym dátumom. Dvojmo - na jednom nech podpíše prevzatie.

Tak nejako to mám v pláne, len sa mi to zdalo také zvláštne :) Ale je to chyba zamestnanca.
Ďakujem
mimotemy až teraz som si uvedomila že zdravotné som omylom priradila do témy daní, tak sa ospravedlňujem.:confused: