xena77
27.09.06,08:10
ahojte vsetci,
mam na vas prosbicku. ohlasila sa nam socialna poistovna na kontrolu. Co vsetko musim mat v poriadku a co im predlozit? Aspon taky strucny zoznam keby ste mi sem hodili. Pripadne nejake skusenosti s kontrolou. Na co sa zamerali, ci do niecoho rypali a taaak..:-) sme v BA.
Dakujem krasne:-)
abel
27.09.06,06:15
Zúčtovacie a výplatné listiny, kópie mesačných výkazov, možno prac. zmluvy a dohody o VP. Ak si niekto uplatňoval zníženie napr. na deti, tak potvrdenia.
xena77
27.09.06,06:24
dakujem abel...:-)
este niekto nieco?:-) prosim...prosim...ja som na materskej a mam za seba nahradu v praci. Tak chceme obe, aby to bolo v poriadku a co chyba chceme rychlo doplnit:-)
ZuzanaA
27.09.06,06:36
A nenapísala Vám SP čo si máte pre nich pripraviť? U nás to tak robia, neboj sa, ak im niečo chybne, povedia čo a vy im to donesiete.
janaGT
27.09.06,06:49
aj u nás v TT to robia tak, že zavolajú čo treba priniesť, potom to príde aj písomne, ale poväčšine chcú prac.zmluvy, dohody, ZaVL, mesačné výkazy - kópie, výpis z OR
katkaj
27.09.06,06:56
Ešte pozerajú ELDP a veľmi záleží aké pracovníčky prídu. Niektoré sú milé a dokážu prehliadať aj menšie chybičky a niektoré ťa "zfúknu" aj za úplnu maličkosť.
Pokontrolujte si zmluvy,dohody, prihlášky a odhlášky a všetky výplatné listiny,rekapitulácie a výkazy.
bea
27.09.06,07:13
Ešte aj výpisy z banky ku kontrole úhrady poistného.
Socha
27.09.06,07:13
U nás kontrolovali päť rokov dozadu (vlastne od vzniku firmy), takže chceli aj štvrťročné výkazy poistného na poistenie zodpovednosti zamestnávateľa za škodu, ktoré sa niekedy robili.
Tiež kontrolovali, či sme odvádzali odovody v termíne v súlade s dátumom, ktorý bol uvedený na registračnom liste zamestnávateľa - deň výplaty. Tam naša bývalá kolegyňa mala uvedenýdeň výplaty 10. deň kalendárneho mesiaca a odvádzali aj vyplácali sme mzdy po tomto termíne, lebo sa na to akosi pozabudlo, tak akurát za to nám vyrubili nie veľké penále. Ináč všetko sme mali v poriadku.
ALDA
27.09.06,07:17
Ja som musela predložiť aj ML pracovníkov.
Maya1
27.09.06,07:24
mzdové listy, mesačné výkazy poistného, štvrťročné výkazy poistného na poistenie zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze do 31.12.2003, rekapitulácie výplatných listín, pracovné zmluvy, dohody a iné doklady o vzniku pracovnoprávnych vzťahov, vyhlásenia zamestnancov na uplatnenie zníženej sadzby poistného na starobné poistenie, rodné listy ich detí a potvrdenia o návšteve školy, evidencie dochádzky, ELDP, rozhodnutia o priznaní dôchodkov. .. a to je asi tak všetko.
xena77
27.09.06,07:28
dakujem vam pekne vsetkym..idem sa na to pozriet a dat do poriadku to co stihnem..:-) aj ked pri mojom krpcovi neviem, ci to vobec bude mozne..:-)
pekny den vsetkym..:-)
dvd
27.09.06,07:45
vieme, že chcú kópie mesačných výkazov a vždy sa ich pýtame: načo, veď sme vám poslali originály, tak načo chcete teraz ešte raz vidieť ich kópie??? -- nevedia odpovedať, musí prísť ku generačnej výmene - tipujem tak ešte 5-10 rokov ........... to len tak na okraj
ALDA
27.09.06,08:15
vieme, že chcú kópie mesačných výkazov a vždy sa ich pýtame: načo, veď sme vám poslali originály, tak načo chcete teraz ešte raz vidieť ich kópie??? -- nevedia odpovedať, musí prísť ku generačnej výmene - tipujem tak ešte 5-10 rokov ........... to len tak na okraj

Povinnosť je mať všetko uložené, takže prečo by museli so sebou tie originály nosiť. Môj názor. Iný prípad je, ak pýtajú výkazy priamo v SP a už boli odovzdané do SP, to ma vie vytočiť.
jales
27.09.06,08:23
Celkove má tie kontroly zo SP vedia vytočiť, lebo mám pocit, že striehnu na každú chybičku, ku ktorej vo veľkých firmách je možné veľmi ľahko prísť - hlavne pri dnešnej zmene zákonov. A čo ma najviac hnevá, že ak si nájdeme nejakú chybu a hneď to opravíme, aj za to už napočítajú rýchlo penále. A pritom firma pravidelne a načas odvádza všetky odvody. Veď koľko chýb urobia oni a nikto im nič nepenalizuje.
miladenka
27.09.06,08:57
Povinnosť je mať všetko uložené, takže prečo by museli so sebou tie originály nosiť. Môj názor. Iný prípad je, ak pýtajú výkazy priamo v SP a už boli odovzdané do SP, to ma vie vytočiť.

"povinnosť" - podľa ktorého zákona? (to teraz nerýpem, vážne to chcem vedieť). Ďakujem
IVETA N
27.09.06,09:39
vytačať to vedia, dovolím si podotknúť na margo ,,kópei výkazov,, to ,že kontrola bola aj v našej firme a podľa mojích výkazov si dali do poriadku svoje papiere , pretože niektoré vôbec SP nemala. A generačná výmena myslím si , že to je zase ,,o ľudoch ich spôsobe jednania a prístupu k práci,,

IVETA N
Jara
27.09.06,09:56
Podobnú skúsenosť mám aj ja, že veľa vecí nemajú tak preto pýtajú ešte raz a to aj ZP aj SP. No nemám negatívnu skúsenosť ohľadom nejakých pokút alebo penálov z ich strany. Davala som aj opravné, ale nič mi nepenalizovali. Veď som sama prišla na chybu, nie? Oni to tiež nestihajú všetko tak myslím, že sú vcelku ohľaduplní. Ak sa s nimi aj niekedy idem poradiť tak je to tiež OK. Snažia sa. Takže to je na ľuďoch... Už daniari takí ústretoví asi nebudú...
IVETA N
27.09.06,10:17
Myslím si ,že ,, daniari ,, si konečne podaktorí začali uvedomovať, že nebyť nás daňových poplatníkov tak nemajú prácu a sú v poravnaní s ostanými rokmi o niečo ústretovejší .Aspoň já mám s nimi takú skúsenosť.

IVETA N
Janka6685
03.11.06,10:35
Ahojte.

Tiež som dostala kontrolu zo SP. Na čo im prosím vás bude peňažný denník? Ten sa tu nespomínal.
evina
03.11.06,10:51
Ahojte.

Tiež som dostala kontrolu zo SP. Na čo im prosím vás bude peňažný denník? Ten sa tu nespomínal.
napr. ku kontrole úhrad poistného , ako aj zaúčtovania miezd, či sú v súlade so mzdovými reakapituláciami, teda ide o dvojitú kontrolu VZ....
Janka6685
03.11.06,11:21
napr. ku kontrole úhrad poistného , ako aj zaúčtovania miezd, či sú v súlade so mzdovými reakapituláciami, teda ide o dvojitú kontrolu VZ....

...aha...ďakujem:)

V liste, ktorý mi poslali stálo, že prídu na prevádzku. Ale ja mám ako sídlo uvedený trvalý pobyt a prevádzku som zrušila. Mám im zavolať, že im papiere donesiem? Lebo aj tak tam písali, že mám zavolať, aby sme sa dohodli na presnom termíne.
evina
03.11.06,11:33
...aha...ďakujem:)

V liste, ktorý mi poslali stálo, že prídu na prevádzku. Ale ja mám ako sídlo uvedený trvalý pobyt a prevádzku som zrušila. Mám im zavolať, že im papiere donesiem? Lebo aj tak tam písali, že mám zavolať, aby sme sa dohodli na presnom termíne.

Áno, treba sa dohodnúť telefonicky...
Janka6685
03.11.06,11:54
Áno, treba sa dohodnúť telefonicky...

Aké máte skúsenosti? Oni určia termín, alebo sa ma opýtajú, kedy mi to vyhovuje?
evina
03.11.06,11:57
Aké máte skúsenosti? Oni určia termín, alebo sa ma opýtajú, kedy mi to vyhovuje?

Ako vždy a všade závisí od ľudí... Nedá sa predpovedať
Janka6685
03.11.06,12:45
Jasné:)Dakujem
marcik
03.11.06,13:30
mzdové listy, mesačné výkazy poistného, štvrťročné výkazy poistného na poistenie zamestnávateľa za škodu pri pracovnom úraze do 31.12.2003, rekapitulácie výplatných listín, pracovné zmluvy, dohody a iné doklady o vzniku pracovnoprávnych vzťahov, vyhlásenia zamestnancov na uplatnenie zníženej sadzby poistného na starobné poistenie, rodné listy ich detí a potvrdenia o návšteve školy, evidencie dochádzky, ELDP, rozhodnutia o priznaní dôchodkov. .. a to je asi tak všetko.
Vyčerpávajúca odpoveď ale tu je asi všetko uvedené presne toto všetko môžu pýtať!!
stdr
29.11.06,12:05
Dobry den.
Aj nam sa nahlasila kontrola...
Chcela by som sa spytat k ELDP - este stale sa maju vypisovat a podpisovat kazdy rok aj pre zamestnancov, ktori neukoncili PP ? Alebo staci az po ukonceni?
Dakujem.
katkaj
29.11.06,12:08
Dobry den.
Aj nam sa nahlasila kontrola...
Chcela by som sa spytat k ELDP - este stale sa maju vypisovat a podpisovat kazdy rok aj pre zamestnancov, ktori neukoncili PP ? Alebo staci az po ukonceni?
Dakujem.

Až po ukončení ;)
Sponka
19.02.07,20:43
Zdravim vsetkych, ad kontrola, poradite, su taki prisni aj pri DVP alebo len u pracovnmikov v pracovnom pomere?
Mam na mysli RLFO a prihlasovanie a odhlasovanie dohodarov, ktorych mam kvantum.
Dakujem vopred za odpoved (e)
evina
19.02.07,20:47
Zdravim vsetkych, ad kontrola, poradite, su taki prisni aj pri DVP alebo len u pracovnmikov v pracovnom pomere?
Mam na mysli RLFO a prihlasovanie a odhlasovanie dohodarov, ktorych mam kvantum.
Dakujem vopred za odpoved (e)

neporadí Ti asi nikto, kontrola vždy závisí od individuálnych kontrolórov...
Paula
19.02.07,21:16
Zdravim vsetkych, ad kontrola, poradite, su taki prisni aj pri DVP alebo len u pracovnmikov v pracovnom pomere?
Mam na mysli RLFO a prihlasovanie a odhlasovanie dohodarov, ktorych mam kvantum.
Dakujem vopred za odpoved (e)

Mám dve za sebou , tretia ma čaká (jedna od r. 1994 , dve od r.1998). V každom jednom mesiaci v každom roku zrátavali vymeriavacie základy z výplatných pások, porovnali so sumami na rekapitulácii miezd , pekne na kalkulačke vypočítali odvod za každý druh poistenia z úhrnu vym.základu , a cifry si odfajkali na mesačnom výkaze, na rekapitulácii , na ich zostave. Všetky kontrolované dokumenty podpísali. U každého zamestnanca, ktorý v danom mesiaci "figuroval" , resp. pribudol si pozreli prac.zmluvu, resp. dohodu vrátane prihlášky/odhlášky/RL/ Tuším to bolo všetko. Zistili nám nejaké malé preplatky.:)
evina
19.02.07,21:22
Mám dve za sebou , tretia ma čaká (jedna od r. 1994 , dve od r.1998). V každom jednom mesiaci v každom roku zrátavali vymeriavacie základy z výplatných pások, porovnali so sumami na rekapitulácii miezd , pekne na kalkulačke vypočítali odvod za každý druh poistenia z úhrnu vym.základu , a cifry si odfajkali na mesačnom výkaze, na rekapitulácii , na ich zostave. Všetky kontrolované dokumenty podpísali. U každého zamestnanca, ktorý v danom mesiaci "figuroval" , resp. pribudol si pozreli prac.zmluvu, resp. dohodu vrátane prihlášky/odhlášky/RL/ Tuším to bolo všetko. Zistili nám nejaké malé preplatky.:)

Ešteže majú lepošie kalkulačky ako PC...
Paula
19.02.07,21:24
No, majú skúsenosť so zle vypočítanými mzdami a výhovorkami mzdárok typu: ja za to nemôžem, tak mi vyrátal počítač:D
Maxinka
17.09.07,05:19
Ja by som chcela vedieť, koľko trvá taká kontrola zo SP.
evina
17.09.07,06:04
Ja by som chcela vedieť, koľko trvá taká kontrola zo SP.

To je individuálne, ako každá kontrola..
SILVIA54
17.09.07,06:10
Ahojte, u nás trvala 2 dni
mgm
17.09.07,06:34
Ja som mala tri a každá trvala len jeden deň.
liba2
17.09.07,06:50
Tam kde je do 10 zamestnancov = poistencov to určite bude trvať kratšie ako tam kde ich je napr. 100 a viac :) .
Zoltán Kovács
17.09.07,06:55
Mal som kontrolu z SP, ktorá trvala 2 hodiny. Išlo o 4 zamestnancov, a kontrolovali roky 2004-2006.
Paula
17.09.07,07:06
Keď sú predložené všetky doklady, ktoré sú ku kontrole žiadané , ide to iste rýchlejšie, ako keď sa zhľadávajú veci po skriniach, zásuvkách....resp., vôbec neexistujú a musia sa dodatočne vyrábať. Treba mať každý rok pekne so všetkým potrebným "zmašličkované" - potom ani mzdový účtovník pri kontrole nemusí byť ;)
Zoltán Kovács
17.09.07,07:12
Keď sú predložené všetky doklady, ktoré sú ku kontrole žiadané , ide to iste rýchlejšie, ako keď sa zhľadávajú veci po skriniach, zásuvkách....resp., vôbec neexistujú a musia sa dodatočne vyrábať. Treba mať každý rok pekne so všetkým potrebným "zmašličkované" - potom ani mzdový účtovník pri kontrole nemusí byť ;)

Pri mojom prípade bola sama kontrolórka prekvapená ako je to prehľadne uložené v jednom zakladači. Na výpisoch pekne vyznačené farebne úhrady odvodov. Osobné spisy oddelené, označené menami. Založené všetky doklady počnúc od prac.zmluvy, vyhlásenia, prihlášky odhlášky.....
Nakoniec mi bolo povedané, že keby to vedeli ako rýchlo to zvládnu, tak by to urobili na počkanie.
Maxinka
17.09.07,10:24
No to ste teda ozaj dobrý - ja som zaniesla všetky doklady 01.08.2007 a do dnešného dňa NIČ.Teraz neviem či náhodou aj nezabudla na moje papiere?Čo by ste urobili VY?
Zoltán Kovács
17.09.07,10:27
No to ste teda ozaj dobrý - ja som zaniesla všetky doklady 01.08.2007 a do dnešného dňa NIČ.Teraz neviem či náhodou aj nezabudla na moje papiere?Čo by ste urobili VY?
AK vieš konkrétne meno kontrolórky tak zavolaj tam, že v akom štádiu je kontrola. Nič s tým nepokazíš.
Janka6685
21.09.07,21:31
No to ste teda ozaj dobrý - ja som zaniesla všetky doklady 01.08.2007 a do dnešného dňa NIČ.Teraz neviem či náhodou aj nezabudla na moje papiere?Čo by ste urobili VY?

Mňa sa opýtala, či počkám, tak som povedala, že si po to prídem, len nech zavolá a nevolala skoro dva týždne:rolleyes:
MartaP
14.04.13,10:56
Prosím,poradíte mi,nahlásila sa nám kontrola zo SP a chcem sa spýtať, ak máme s pracovníkom
uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti, treba po jej ukončení vystaviť Ev.list dôchodk.zabezp.
Toto budú asi tiež kontrolovať a nie som si istá, či to treba vystaviť aj pri DoPČ.Ďakujem.
Tweety
14.04.13,11:28
Prosím,poradíte mi,nahlásila sa nám kontrola zo SP a chcem sa spýtať, ak máme s pracovníkom
uzatvorenú dohodu o pracovnej činnosti, treba po jej ukončení vystaviť Ev.list dôchodk.zabezp.
Toto budú asi tiež kontrolovať a nie som si istá, či to treba vystaviť aj pri DoPČ.Ďakujem.
O aké roky ide? Ak o minulé roky, tak nie, netreba. ELDP je treba za dohodárov až v tomto roku.
Melnick
14.04.13,11:31
Tak,tak.....ako Majka vraví :o)
MartaP
14.04.13,11:48
Ide o roky 2010 až do marca 2013.
Tweety
14.04.13,11:51
Ide o roky 2010 až do marca 2013.
Takže za staré roky nič, ale za tento od januára do konca marca, áno.
MartaP
14.04.13,12:24
Ďakujem za pomoc.