jarek26
19.02.22,21:42
Dobry večer,
Viem ze ročne zúčtovanie robil za rok 2020 zamestnavatel,kde mi aj vyplatil sumu,ale mna by zaujimalo ci by mi nemal dat aj zuctovanie ako chodilo z poistovne Dovery,nie len pripisanu sumu k vyplate.ako mu mam verit kolko mi vyslo rocne zuctovanie poistneho?
Dakujem za odpovede
veronikasad
19.02.22,21:01
Ročné zúčtovanie zdr.poistenia - ak na to sa pýtaš, posiela zdravotná poisťovňa zamestnávatelovi, ak tvoj pracovný pomer ešte trvá. Ak mu neveríš, informuj sa v pobočke ZP.

Ty máš ale asi na mysli ročné zúčtovanie dane, nemusíš oň žiadať zamestnávatela, môžeš si sám urobiť daňové priznanie typu A a DU pošle príp.preplatok priamo tebe.
Katy a R
19.02.22,21:08
Ročné zučtovanie robí zdravotná poisťovňa - nie zamestnávateľ ;)
Ak si čistý zamestnanec - preplatok ti zamestnávateľ vyplatil - môžeš si skontrolovať na stránke ZP - vo svojej el pobočke

Oznámenie a Výkaz nedoplatkov obsahujú aj:
údaj o výške preplatku, resp. nedoplatku, ....... Ak sa ročné zúčtovanie vykoná iba na základe príjmov zo závislej činnosti a poistenec je v čase vykonania ročného zúčtovania zamestnancom aspoň u jedného z posledných zamestnávateľov, výsledok oznámi zdravotná poisťovňa jeho zamestnávateľovi.
zz/2004-580/19