zienkadomaca
25.02.22,17:52
V januari. 2022 doslo k uvolneniu niektorych opatreni a pohostinstva uz mohli byt otvorene v rezime OP. Z dovodu, ze v danej oblasti kde prevadzkujem pohostinstvo bolo v tom case len velmi malo ludi, ktori uvedenu podmienku splnali, som prevadzku v mesiaci januar z dovodu nerentabilnosti neotvorila hned ako to pravidla umoznovali, ale az koncom mesiaca. Chcem sa teda opytat, ci mam v danej situacii narok na prvu pomoc 3B a 2B na zaklade poklesu trzieb, kedze pracovne miesta som aj nadalej udrzala hoci prevadzku som neotvorila hned ako to umoznili opatrenia ale az neskor.
Mila123
25.02.22,17:09
a prečo 3B? nie 3A? to je vhodnejšie vtedy keď zamestnanec nepracuje ale je na prekážkach zo strany zamestnávateľa v krízovej situácií.......2B neexistuje, je iba 2 a tá ak ste poistenou osobou v SP je správna.....
zienkadomaca
25.02.22,20:15
Ďakujem za rýchlu reakciu .Mohla by som aj 3A ,ale ide mi hlavne o to, či nemôže byť problém v tom, že už boli uvoľnené opatrenia od 10.1.2022 a my sme otvorili až 28.1.2022.
Mila123
25.02.22,20:29
musíte mať príčinu, prečo ste neotvorili, keď ste mohli, príčina musí súvisieť s koronou.......prečo duplujete otázky?????
zienkadomaca
25.02.22,20:59
Myslela som že je zadaná v nesprávnej téme a nevedela som ju vymazať
1maaja
26.02.22,06:36
V opatreni 3B riesite iba pokles prijmov. 3B je vhodne , ak zamestnanec pracuje viac ako 50% v mesiaci a zamestnavatel ma pokles prijmov.
zienkadomaca
26.02.22,16:25
Za zamestnanca sa na účel 3B považuje zamestnanec, ktorému zamestnávateľ prideľuje prácu, ako aj
zamestnanec, ktorému zamestnávateľ nemôže prideľovať prácu z dôvodu prekážky na strane
zamestnávateľa (§ 142 Zákonníka práce).Požadovaný príspevok nám po prepočte vyšiel rovnaký ako pri 3A. A pri 3B sa mi zdá výhodou že zamestnanec môže mať ešte prekážku na strane zamestnanca (OČR, PN) alebo čerpať dovolenku ak je to menej ako 50% jeho fondu mesačného pracovného času .