Darana
27.09.06,09:40
Zaujímalo by ma, že pri vyplňovaní tlačív do poisťovní - zdravotných a Sociálnej mám uviesť aj zamestnanca, s ktorým sme ukončili PP napr. 02.08. - čiže za mesiac august ho mám uviesť - mal odrobiť vlastne len dva dni - on sa do práce nedostavil, čiže má absenciu a nulový príjem. :confused:
Monika Kováčová
27.09.06,07:44
ak si ho odhlásila až 2.8. a skončenie PP je až 2.8. tak ho uveď, lebo tieto dva dni je ešte registrovaný ako zamestnanec.
jankasm
27.09.06,07:45
Zaujímalo by ma, že pri vyplňovaní tlačív do poisťovní - zdravotných a Sociálnej mám uviesť aj zamestnanca, s ktorým sme ukončili PP napr. 02.08. - čiže za mesiac august ho mám uviesť - mal odrobiť vlastne len dva dni - on sa do práce nedostavil, čiže má absenciu a nulový príjem. :confused:

Čo sa týka SP, asi nemusíš, pretože žiadny príjem, žiadne odvody.
Ale do ZP musíš, pretože VZ pre ZP sa za dobu absencie nekráti, preto musíš za tie 2 dni v auguste zaplatiť odvody do ZP z minimálnej mzdy prislúchajúcej na toto obdobie.
Darana
27.09.06,07:54
Super, presne tohto som sa bála. Lebo v mojej "šikovnosti" som to už vypísala bez neho. Ale veľmi pekne ďakujem za cennú radu.