Zuzka Plačková
01.03.22,10:55
Dobrý deň existuje nejaké tlačivo ak chcem ukončiť dohodu o vykonaní práce? Mám ju mesiac, našla som si druhú. Ďakujem veľmi pekne
ivka70
01.03.22,09:58
mas v dohode dohodnuty sposob jej skoncenia? lebo inak sa na jej ukonceni musis so zamestnavatelom len dohodnut ... tlacivo nie je
Zuzka Plačková
01.03.22,10:26
Nie nemám tam nič také, to znamená že iba slovne či
ivka70
01.03.22,10:53
Nie to znamena, ze iba dohodou, ked o vypovedi nemas nikde ani zmienku .... cize das navrh: dohoda o ukonceni Dohody o vykonani prace ....
Zuzka Plačková
01.03.22,11:25
Dobre ďakujem
Katy a R
01.03.22,14:58
cit ZP:
Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
Dosť často stačí len zavolať - a zamestnávateľ ti potrebné "papiere" spraví - len podpíšeš (ak mu to vyhovuje) ;) Ak by sa nechcel dohodnúť - 15 dní nie je až tak veľa..
OPRAVA - že platí len pre DoPČ! (ako je písané v komentoch)
zuzka - nechcela som ťa mýliť - pozrela som nadpis - a nevšimla som si, že ide o DoVP.
Ale čo som sa stretla - tak aj takúto dohodu ukončili bez problémov, po tel. dohovore. Hlavne ak ide len o "občasnú" prácu ... resp niektoré agentúry uzatvárajú dohody na krátke obdobie .
Môžeš mať v súbehu aj viac prac. vzťahov - takže MOŽNO ani ukončovať netreba??? - hlavne ak nemusíš každodenne odrobiť veľa hodín ;)
ivka70
01.03.22,17:53
Toto plati pre dohodu o pracovnej cinnosti, ale nie pre dohodu o vykonani prace, ktoru ma zadavatelka
Jana Motyčková
01.03.22,18:20
tak tak, toto pre DoVP neplatí