OneUp
01.03.22,20:30
Ma niekto osobne skusenosti so zmenou fixacie hypoteky? Mam fixaciu urokov na 3 roky a do jej konca este jeden rok. Zrejme uroky pojdu hore a preto by som chcel okamzite zmenit fixaciu na dlhsie obdobie.
Chobot
01.03.22,22:44
Refinancovať hypotéku v inej banke s pokutou a dohodnúť fixáciu na dlhšie obdobie.

Nemyslím, že banka zmení len tak fixáciu na základe žiadosti klienta. Ale opýtaj sa v banke, za to nič nedáš.
buchač
02.03.22,07:18
Zrejme uroky pojdu hore a preto by som chcel okamzite zmenit fixaciu na dlhsie obdobie.
========================
Úroky pôjdu hore určite.
Dlhšie obdobie aj pri nižších úrokoch automaticky neznamená, že jeden ušetrí...niekedy je to skôr naopak.

Ak chceš, vypočuj si
https://uzitocna.pravda.sk/hypoteky/clanok/618625-co-sposobia-vyssie-uroky-na-hypotekach-na-ako-dlho-dnes-fixovat-urokovu-sadzbu/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box&utm_campaign=shp_9clanok_box

Ale ja by som žiadnemu takému nezveril ani cent....
Sulli
02.03.22,18:54
Pred tymto problemom stoji v sucasnosti tisice vlastnikov hypoteky. Dnes o tom diskutovali na TA3. Je viac nez iste, ze uroky stupnu. Predpokladaju, ze na 1,2 %. / v CR je uz 5 % - no nemaju € /. Kedze rovnako mam hypouver, navstivil som v piatok svoju banku. Nechceli ani pocut o predcasnom prehodnoteni fixacie. Tak som sa s nimi rozlucil s tym, ze ju prenesiem inde. Cely pondelok mi potom vyvolavali o dohode.
Vcera som navstivil inu banku, ktora podla kalkulacky ponukala najnizsi urok na 3, aj 5 rocnu fixaciu. Vzhladom na to, ze mam certifikat bloku, ponukli mi na 3 rocny fix 0,4 % a na 5 rocny 0,6 %. Jednym dychom dodala, ze refinancovanie uveru zabezpecia oni, a rovnako aj zaplatia poplatky za refinancovanie. Stacilo im podpisat zmluvu.
Sulli
02.03.22,19:30
presne tak
Spyzzi
03.03.22,07:09
Dolezite pri hypouvere mladych je overit si aj sposob urocenia.

A - Priamy spôsob pripisovania štátneho príspevku znamená, že banka vám strhne splátku
zníženú o výšku štátneho príspevku, teda o 3 %.
B - Refundacny Banka vám strhne splátku, od ktorej odrátala príspevok banky, teda 1%.
Následne vám pripíše príspevok od štátu, vo výške 2 %, ktorý ste v splátke zaplatili
C - Refundacny Banka vám strhne celú splátku (bez štátneho príspevku). Následne vám
pripíše na účet príspevok od štátu 2% a príspevok od banky 1%.

Rozdiel medzi CA je viac ako 2 500 €. Rozhodne sa vyhnut bankam 365 a SLPS, ktore urocia tym najhorsim sposobom C