Klaraxx
02.03.22,08:39
Ahojte, chcem si potvrdiť postup, prvej exekúcie.
Prednostna (nedoplatok dane) exekúcia, čistý plat 496,18E a 2 vyživované deti. Výpočet 496,18 - 218,06 - 2x54,51=169,1 /3. Prvá tretina=56,36 a Druhá tretina=56,36. Výška zrážky zo mzdy je 113,72Eur.
V prípade ak niekto mesiac napr kvôli PN vyjde zrážka 0E musím informovať exekútora?
Exekútor neposlal číslo účtu úhrady pohľadávky, riešite potom priamo s exekútorom kam poukázať?
Dakujem za pomoc
Mila123
02.03.22,11:01
máte asi iba príkaz na začatie exekúcie, v takom prípade zrážate exekúciu, neposielate ju nikam, nechávate v depozite....čakáte (u nás viac ako rok) na doklad od exekútora , vydá vám exekučný príkaz na úhradu pohľadávky s bankovým účtom exekútora, v takom prípade mu pošlete všetky € z depozitu a zrážate, nezaujíma Vás istina, úrok, v tomto smere nič neprepočítavate.......ak by došlo k zaplateniu, exekútor Vám vráti preplatok na b.ú. a zastaví exekúciu........ak má zamestnanec viac exekúcií vrátené € vo forme preplatku pošlete na čakajúcu exekúciu.....
Klaraxx
02.03.22,17:35
Ďakujem za pomoc. Dnes som volala aj na DU-exekucie. Dali mi info nech ešte vôbec nič neriešim kým mi nepošlú komplet príkaz s úhradou, kde budem mať číslo účtu kam posielať zrážky. Najskôr príde výzva z-covi, s kt sa budú chcieť dohodnúť a až potom prídeme my, ak vôbec. Možno preto to vo vašom prípade bolo až rok. Pekný vecer