Rudiger1953
02.03.22,14:25
Dobrý deň,
v TPD som kúpil PC za 2420 EUR. Po zapnutí nespustil sa OS W10 a objavila sa správa:Žiadny signál a monitor zostal čierny.
Zopakoval som to, s rovnakým výsledkom,preto som počítač odniesol do TPD-reklamačné oddelenie.
Žiadal som vrátiť peniaze, nakoľko neuplynula lehota 14 dní.
Peniaze mi odmietli vrátiť, nakoľko som síce počítač objednal prostredníctvom internetu, ale zaplatil v pokladni. Tovar mi vydali mimo predajňu o poschodie nižšie.
Počítač poslali do servisu, kde zistili, že počítač je HW v poriadku, ale bolo nutné preinštalovať Windows 10 a vykonať upgrade BIOSu. Podľa môjho názoru sa tak dokázalo, že mi predali nefunkčný tovar. Počítač pracoval cca tri týždne a objevila sa rovnaká chyba. Pomocou F11 vrátil som počítač do pôvodného stavu, ale pracoval len 2 týždne a znovu čierna obrazovka. Momentálne je PC druhýkrát v reklamácii.
Prosím poraďte mi, mám dôvodné podozrenie, že TPD nemá záujem riešiť reklamáciu a len naťahuje čas.
Poslal som podnet na SOI, ale zatiaľ sa neozvali.
ivka70
02.03.22,13:42
Zatial postupovali v sulade so zakonom.
Na vybavenie reklamacie maju 30 dni.
Vratit pocitac si nemohol nie preto ,ze si platil v hotovosti, ale preto ,ze si uz aktivoval licenciu, ten dovod platby v obchode to nemohol byt.
Pri opakovanej tretej reklamacii s uznanou tou istou chyby mozes ziadat odstupenie od zmluvy.
misoft
02.03.22,13:49
No - mali pravdu - ty si REKLAMOVAL - teda postupovali podľa zákona.
Keby si ho chcel vrátiť v rámci 14-dní - tak by ti peniaze vrátili. Že si platil pri prevzatí, že si to prevzal na predajni (v prípade predaja na diaľku je to potom výdajné miesto) - potom by museli prevziať a vrátiť peniaze.
Teraz len čakaj, ako sa to vyvinie.
Pre ivka70 - on reklamoval HW - stroj, SW - OS je niečo iné. Licenciu do toho nepleť. Licencia z aktivovaného stroja sa dá odobrať (a oni to vedia) cez M$ server.
V cene PC bola i licencia (OEM) na daný PC - takže sa deaktivuje licencia na OS a on by mal dostať plnú cenu (prípadne mínus za prípadné náklady s deaktivovaním, kontrolou PC).
Ale ako hore písal - PC a OS ani asi nemal aktivovaný - pretože by to musel cez M$ účet, ale ten asi (pre nefunkčnosť komponentu) ani nezaregistroval na M$.
Rudiger1953
02.03.22,14:19
Ďakujem za radu.
Rudiger1953
02.03.22,14:20
Ďakujem
romana147
02.03.22,19:15
Nabudúce kupuj sám to, čomu rozumieš.