karol.benko
02.03.22,22:44
Chcem sa zapojit- ako doborovlink pre pomoc Ukrajine cez Urad prace ? kde najdem najekau ziadost od uradu na vyplnenie ako dobrovolnik? Pani na urade o tom nic nevie!! vraj mam podpisat zmluvu s organizacoiu a potom sa uvidi..ALe oraganizacie nemaju ziadne zmluvy.. robi sa rychlo..Potebujem surne tlaciva UPVRS lebo chcem pomoct, pracovnicka nastoli na nejakej zmluve s org..ale tie org nie su k dispoziici so zmluvami .Sam ja nemozem byt hladany tak potrebujem tu zebracenku cca 180 eur co poskytuje urad prace. kedeze chcem ist na hranicu v dobrovolnickej humanitarnej org.. pripadne kam podat staznozst na urad prace ze sprostredkovatelka mi nesprostredkuje doborvolnicku aktivacnu pracu a nekona?
Chobot
02.03.22,22:44
Počkaj, nejako si pletieš pojmy. Dobrovoľník nie je práca na pracovnú zmluvu. Dobrovoľník je pomoc zadarmo! To, že niekde budeš pracovať ako dobrovoľník, úrad práce nezaujíma. Oni ti majú sprostredkovať prácu na pracovnú zmluvu, alebo aspoň na dohodu.

A trochu nerozumiem tvojmu profilu - raz píšeš v ženskom rode a teraz zase v mužskom.

A čo myslíš tým, že : "Sam ja nemozem byt hladany tak potrebujem tu zebracenku cca 180 eur". Kto ťa má hľadať?

Alebo si robíš z nás prdel?
ivka70
02.03.22,23:26
Aby si poberal prispevok na dobrovolnicku cinnost (o ktory ti ide), musi existovat FO alebo PO, ktora UP o takych dobrovolnikov poziada.
Takze pani na UP ma pravdu, ak taku poziadavku nemaju, ona ti ju nema ako zariadit.
Najdi si organizaciu, ktora take dobrovolnicke miesta vytvorila alebo chod pomahat nezistne. Skus napriklad Cerveny kriz, ten tam urcite pomaha.
https://www.upsvr.gov.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-na-trhu-prace/aktivacna-cinnost/prispevok-na-aktivacnu-cinnost-formou-dobrovolnickej-sluzby-52a.html?page_id=13088
misoft
03.03.22,08:05
Dobrovoľnícka aktivačná práca? Buď dobrovoľník a BEZ príjmu, bez odmeny - alebo na zmluvu! Ale tí, čo tam pomáhajú - peniaze za pomoc NEBERÚ - skôr oni DÁVAJÚ!!!!
faro1
03.03.22,08:40
Má tam preklep že nemôže byť hladný.
faro1
08.04.22,15:21
Peniaze sa vyplácajú na základe dochádzky. Hádam si nemysliš že si sám budeš písať dochádzku a UPSVaR ti bude vyplácať peniaze.... Musíš mať spísanú dohodu o dobrovoľníckej práci z PO alebo FO , ten ti bude písať dochádzku a keby si vynechal, tak sa príspevok kráti......
buchač
08.04.22,15:51
tak potrebujem tu zebracenku cca 180 eur co poskytuje urad prace.
========================
Ale hovno potrebuješ...predsa v Blave je voľných miest po prdel...aj vysoké platy dávajúúú.
Tak šup-šup do roboty a nie sa niekde flákať...zarobíš, aj sa nažerieš, aj ožrať sa budeš môcť.
faro1
08.04.22,16:23
karol.benko
08.04.22,16:28
tu ide o zakon ze rovni a rovnejsi ako ty pomahas ukrajincom?mas vobec polyslenie na dobrovolnictvo ale ti ide len o ten dobry plat?ide o princip raz je zakon 5/2004 paragraf52 a ten ma platit ci si bratislavcan ci kosican .Do roboty si posielaj svoju babku
karol.benko
08.04.22,16:31
samozrejme davam financne dary a tak isto matrace postele atd. ale tu ide o princip ci si bratislavcan a zakon o dobrolnictve ktory asi neplati rovnako v Ba a v Nitre.obohacovat sa na ukrajine na tu su iny.tu ide o peniaze ktore ma stat vydelene na sk dobrovonikov zo zakona ale vidim ze nic nevies
faro1
08.04.22,16:32
?mas vobec polyslenie na dobrovolnictvo
-------------------------------------------------------
Máme. Napríklad ti dobrovoľne a zadarmo radíme. :D
karol.benko
08.04.22,16:42
ano pracujem uz pre neziskovku nevymyslel som si to makam 6 hod denne zadarmo uz tyzdne.Ide o PO organizaciu s ktoru mam zmluvu.predsa existuje paragraf 52 zakona 5/2004 ale neplati v Bratislave?o to ide
karol.benko
08.04.22,16:57
ale velmi neodborne mi radite od veci nepochopili ste ze ide o princip a nie o zarobenie na ukrajincoch na nich zarobia slovenske firmy. Ide o peniaze pre slovenskeho obcana alokovane z bruselu pre dobrovolnikov ak je na urade prace a plati zakon 5/2004 paragraf52 v Nitre a vincyh dedinach tak preco neplati v BA?Take dobrovolne rady co ste dali si mozete strcit a radsej dobrovolne pomahat ukrajincom a vysrat sa na vysoke platy ktore mate tak dobrovolne z webu porada sk