6kikusa
03.03.22,14:35
Dobry den, chcem sa vam opytat som zamestnana na trvaly pracovny pomer a popri praci mam zalozenu aj zvnost a mesacne mi bol vyplacany danovy bonus na dieta, ktorý je uvedeni aj v potvrdeni o zdanitelnych prijmoch, chcem sa opytat ked mi ho vyplacal zamestnavatel, mozem si ho dat do danoveho priznania?

dakujem za odpoved
Tweety
03.03.22,13:46
Áno. DP podávaš z celkových príjmov, teda aj zo ZČ aj zo živnosti, prípadne iných.
6kikusa
03.03.22,13:57
Dakujem,aj ked mi bol vyplateny pri vyplate? super :) k DP pridam prilohu aj rodny list dietata?
veronikasad
03.03.22,14:28
Nárok na DB uvedieš na r.117 a sumu vyplatenú zamestnávatelom na r.119, Dieťa uvedieš na str. 2 r.33
Anik
04.03.22,16:43
Ak si vypisuješ DP typ B , naozaj značíš aj nárok na daňový bonus, ktorý ti už bol vyplatený v zamestnaní. Na strane 2 v riadku 33 uvedieš meno, a rodné číslo poznačíš či bol nárok na celý rok, resp. len niektoré mesiace podľa toho kedy sa dieťa narodilo. Potom poznačíš nárok na daňový bonus na r. 117, Na r. 119 uvedieš ten bonus z potvrdenia. Vypíšeš tiež r. 120 , 121 a skontroluješ aj 122 a mala by si dospieť k výsledku, že daňový bonus zo živnosti bude 0 ak si ho mala vyplácaný v zamestnaní a určite ho nedostaneš 2x. Ak by si mala niektoré mesiace, že by ten DB nebol uplatnený a douplatňuješ cez daň. priznanie tak potrebuješ doložiť aj rodný list ak daňový bonus bude 0,- rodný list už neprikladáš.