Peter1998
03.03.22,21:12
Dobrý deň, chcem začať podnikať, rád by som si otvoril herné centrum, playstation klub, rád by som si nechal poradiť od skúsenejších podnikateľov, od ľudí alebo kto sa tomu rozumie.
Chcem sa spýtať ohľadom živnosti. Potrebujem si otvoriť živnosť alebo s.r.o?
Za každú odpoveď budem vďačný.

S pozdravom

Peter
Chobot
03.03.22,20:30
Fakt si myslíš, že sa tým uživíš? Nechoď do toho, budeš len stratový.
Peter1998
03.03.22,20:55
Podľa mňa by sa to mohlo uchytiť, a chcem tam dať, playstation konzoly na ktorých by mládež hrala, plus občerstvenie.
Ľudia tam môžu chodiť aj na posedenie.
Chobot
03.03.22,21:09
Neviem, koľko máš rokov, tipujem, že 1998 bude tvoj rok narodenia. Takéto podnikanie fičalo začiatkom 90. rokov, kedy si ešte nebol, alebo si sa vozil v kočíku.

Na sídliskách boli "herne", kam chodila mládež si zahrať on-line hry. Bolo to v čase, kedy internet nebol dostupný v každej domácnosti.

Po masívnom rozmachu domáceho internetu tieto herne zanikli.

Dnes ti mladí nepôjdu za peniaze do herne. Doma majú výkonné PC, herné konzoly, rýchly internet. Občerstvenie im dajú rodičia.

A dospelí ľudia ti do herne nepôjdu, aby si zahrali na PC alebo PS. A tí, čo majú deti už vôbec nie.

Chodiť na posedenie? Do tmavej herne? Nemyslíš, že pôjdu radšej do kaviarne?

A aké občerstvenie tam chceš podávať? Čipsy, kolu, pivo, tvrdý alkohol? Nakoniec ti tam bude chodiť len chlastať spodina sídliska.

Nájdi si radšej seriózne zamestnanie, z ktorého budeš mať možno nie astronomický, ale stabilný príjem. A ak chceš veľmi podnikať, tak si vyber oblasť, ktorá má budúcnosť a je žiadaná, napr. IT oblasť či stavebníctvo. Ale na to by si musel mať najprv vzdelanie a prax.
ivka70
04.03.22,06:15
Vies, co vsetko potrebujes na prevadzkovanie herne? Ked zacnes studovat to, tak zistis, ze bez plejady pravnikov a velkeho financneho zakladu ani nezacnes .... tak skus pogooglit ...
speedyP
10.03.22,12:02
ako napisal CHOBOT :-) ale poradim ti, skus do excelu najprv nahodit naklady a predpoklad pri kolkych ludoch by si zacal zarabat. Mozno zistis ze vytazenost jednej stolicky bude 20h denne a ze to fakt nema zmysel.

Ci zivnost alebo sro je podla vela faktorov, ak chces vela investovat, tak sro. Ak to chces len vyskusat, tak zivnost za par eur ak casom spravis sro.
Onko
11.03.22,10:59
Polemiky o tom, či to má zmysel ako podnikateľský plán (ziskovosť), tu otvorili už iní. Ja sa vyjadrím iba k právnej forme. Pre prevádzku klubu by sa hodilo (okrem živnosti či obchodnej spoločnosti) založiť aj občianske združenie. Výhodou by v prípade OZ bolo, že ak by si náhodou dosiahol zisk, nemusel by si ho zdaňovať. Príjmy občianskych združení z činnosti, na ktorú sú založené, sú od dane z príjmov oslobodené.