kvok
04.03.22,22:36
Dobry den ,

mam nasledovny problem dlhe roky zijem mimo Slovenska, vztahy s rodicmi a sestrou ochladli a prestali sme sa stykat , teraz som nahodou zistil ze dom ktory maju rodicia spolu v BSM prepisali na sestru (podla katastra darovacia zmluva)
ked som sa to dozvedel doma mi bolo povedane ze tak rozhodli a ze sestra dostane vsetko a ja nic , ze vraj sa mam dobre v zahranici a sestra je nezamestnana a ze ma problem si nasjt pracu , sestra ma 40 rokov ledva vystudovala bc socialna praca od skoly sa takmer nezamestnala, obcas niekde pracovala inak brala podporu , opatrovne na statych rodicov teraz na rodicov.

Ake mam moznosti sa branit , nedostal som od rodicov ziadny majetok , iba studuim mi financovali to iste ako sestre.
Da sa to napdnut teraz alebo ked jedn z rodicov zomrie ?
Vztahy su hodne vypate tak urcite nepomoze ziadny mediator.

Dakujem za pomoc
Onko
04.03.22,21:43
Nemáš žiadne možnosti, ak nie sú nesvojprávni, tak môžu darovať čo chcú, komu chcú.
Nurul
04.03.22,21:49
Zial rodicia robia nepochopitelne rozhodnutie, ktorym vnasaju nenavist medzi svoje deti. Moja manzelka ma rovnaky problem,rodicia darovali rodny dom jednemu bratovi, ktory nevie co s peniazmi a nema ani rodinu. Nie ze by sme boli odkazani na dom, ale manzelku to velmi boli. Zial rodicia mozu za svojho zivota darovat co chcu a komu chcu
buchač
05.03.22,05:18
Je tu popísaný len pohľad jednej strany.
Že styky ochladli. to predsa mohlo byť spôsobené aj tebou(veľký predpoklad)...poznám ľudí, ktorí aj napriek veľmi veľkej vzdialenosti udržujú veľmi vrúcne vzťahy.

Veľmi dôležitá je táto veta :
" ked som sa to dozvedel doma mi bolo povedane ze tak rozhodli a ze sestra dostane vsetko a ja nic , ze vraj sa mam dobre v zahranici a sestra je nezamestnana a ze ma problem si nasjt pracu , sestra ma 40 rokov ledva vystudovala bc socialna praca od skoly sa takmer nezamestnala, obcas niekde pracovala inak brala podporu , opatrovne na statych rodicov teraz na rodicov. "

Z toho vyplýva, že sestra sa starala o starkých a bude sa starať aj o rodičov...teda aj tvojich.

Takže ak by som to tak zosumarizoval, tak ty by si rád, aby si bol z domu vyplatený a sestra nech sa trápi.

Poznámka - každý si so svojim majetkom môže počas života robiť, čo len chce....teda rodičia by mohli darovať dom kľudne aj cigánom a ty proti tomu nič neurobíš....a ani mediátor, ba ani súd.
Ako ťa vôbec môže taká blbosť napadnúť...že to chceš napadnúť.
Chápeš tomu ???
ivka70
05.03.22,06:01
Za svojho zivota mozu svojpravni rodicia robit so svojim majetkom, co uznaju za vhodne, ty darovaciu zmluvu napadnut nemozes.
Jedine, co mozes, ziadat pri dedeni, aby sa tento dar sestre zapocital do dedicskeho podielu.
Ak teda bude co ine dedit, tak z toho sestra uz ine nemusi dostat, ked sa jej hodnota daru zapocita.