Katrina13
05.03.22,16:51
Ahojte prosím poradíte mi?
1 Keď príde fa z tretej krajiny-tovar, tam mi v JCD príd vyčíslena DPH a základ dopíšem podľa toho, čo príde z Colného úradu. Ratam, že tento základ dane vchádza do výpočtu dane z príjmu ako oprávnený výdavok znižujúci základ dane?
2 druhá otázka je ked príde fa z EU ako tovar , tam je samozdanenie tak dph je +/-, no platí to aj pre základ dane? Že čo je na strane odpočítania dane sa zároveň pripočíta ako zdaniteľný obchod? konkrétne ide o tovar z Nemecka. A rátam, že vplyv na daň z príjmu by to tým pádom malo mať neutrálny.
3 reklamné služby google z írska nám chodí Fa bez dane, je to započítané na strane záväzkov čiže by to malo byť ako uznateľný výdavok na dani z príjmov. Robím to formou samozdanenia ako pri tovare, reklamu odoberáme na kliky každý mesiac. Dopad na daň z príjmu by mal byť neutrálny ako v prípade tovaru predpokladám.
Pýtam sa preto, že v zostavách pri tlači na konci roka som si dala tlačiť všetky položky a nevidím to tam takto a ani v Alfe plus na výpočte dane to nevyzerá byť takto zarátané. Ďakujem
kn-alka
06.03.22,12:22
samozdanenie +/- je len pre DPH, základ dane je predsa hodnota tovaru/služby a je to nákladom firmy


máš to dosť popletené
kn-alka
06.03.22,12:23
v Alfe to máš správne, v "hlavičke" to máš popletené
Katrina13
06.03.22,12:58
Ďakujem za odpoveď, nechápem síce k čomu je dobré to posledné osobné vyjadrenie a hodnotenie, keby som to popletené nemala, tak sa nepotrebujem s niekým poradiť. Každopádne Vám ďakujem, že ste si našli čas sa vyjadriť.