oref
26.11.04,08:39
Môže fyzická osoba - nepodnikateľ prenajať nehnuteľnosť - byt podnikateľovi ako kanceláriu bez toho, aby z toho odvádzal daň pokiaľ je to do výšky 21050,--? Ak áno platia nejaké podmienky alebo obmedzenia na nehnuteľnost.
oref
26.11.04,13:26
Neviete niekto poradiť. Do výšky 4-násobku životného minima by mal byť príložitostný príjem oslobodený. Je to tak? Ďakujem
Susan
26.11.04,13:53
Ano, do vysky 5-nasobku zivotného minima, teda spravne 21.050 Sk. To iba pre spravnost:-))) O nejakych obmedzeniach neviem.
Marta L
26.11.04,14:08
Neviete niekto poradiť. Do výšky 4-násobku životného minima by mal byť príložitostný príjem oslobodený. Je to tak? ĎakujemPíšeš, že príležitostný, je to ozaj tak? Keď prenájmem povedzme na rok, 5 rokov - je to príležitostný?
Marta
Lenuška
26.11.04,14:22
je takýto prenájom príležitostný príjem?
oref
27.11.04,08:45
Pardon za ten štvornásobok.

Ide o prenájom dajmetomu bytu u rodičov, kde mal len jeden mesiac kanceláriu, pretože mal klienta z tamtoho mesta a prenájom kancelárie by ho višiel drahšie, viac mu ten priestor prenajímať nebudú. Podľa mňa je to príležitostný prenájom, nie?
Nike
27.11.04,17:38
Myslím, že toto by mohol byť príležitostný príjem a dá sa použiť § 9.
Ale neviem či k tomu, aj keď je to len na takú krátku dobu, nemusí byť súhlas Spoločenstva vlastníkov bytov - to netuším.
Samozrejme nájomnú zmluvu treba určite.
Tatiana
16.03.05,22:44
Môžem prenajať garáž od dôchodcu na celý rok do výšky 21 050,-?? Bude tento dôchodca oslobodený od dane? Potrebujem znížiť dane, ale tak, aby som nikomu neuškodila - neublížila - okrem daniarov.