Inočka
27.09.06,12:06
Pekný deň prajem všetkým, som rada, že Vaša stránka existuje a vopred ďakujem za pomoc. Som tu ešte novučičká tak prosím o prepáčenie.
Fakt neviem, čo s tým, vyfaktúrovali sme opravu s DPH. Odberateľ je reklamoval ale reklamácia bola neuznaná.
Súd a súdny znalec je uznal. Máme uznesenie o úhrade plnej sumy a ušlého zisku. Ako zaúčtovať túto náhradu? čo bude z DPH ? je to uznaný náklad, resp. kedy by to bol uznaný náklad. Ja to chcem zaúčtovať ako škodu na 548. Pekne prosím poraďte. Ďakujem:)
Inočka
09.10.06,10:36
Prosím, prosím nik mi nechce napísať ako ďalej, zľutujte sa, ďakujem.
Tweety
09.10.06,10:48
Pekný deň prajem všetkým, som rada, že Vaša stránka existuje a vopred ďakujem za pomoc. Som tu ešte novučičká tak prosím o prepáčenie.
Fakt neviem, čo s tým, vyfaktúrovali sme opravu s DPH. Odberateľ je reklamoval ale reklamácia bola neuznaná.
Súd a súdny znalec je uznal. Máme uznesenie o úhrade plnej sumy a ušlého zisku. Ako zaúčtovať túto náhradu? čo bude z DPH ? je to uznaný náklad, resp. kedy by to bol uznaný náklad. Ja to chcem zaúčtovať ako škodu na 548. Pekne prosím poraďte. Ďakujem:)Kto bude platiť náhradu? Odberateľ?
Inočka
10.10.06,10:45
Ďakujem za odozvu, odberateľ nás dal na súd a súd nariadil aby sme všetko uhradili odberateľovi. Priečili sme sa, že to nie je naša chyba ale asi mal viac známostí na súde ako naša spoločnosť.
Milan Benka
10.10.06,10:54
Veľmi málo informácii. Aká škoda? Prečo vás dal odberateľ na súd ?
Jana Acsová
10.10.06,11:06
...vyfaktúrovali sme opravu s DPH.Vy ste niekomu poskytli službu? Niečo ste opravovali? Čo bolo predmetom opravy?

Odberateľ ju reklamoval... Tú Vami vykonanú službu?

Máme uznesenie o úhrade plnej sumy a ušlého zisku. Čo uznal? Že ste niekomu spôsobili škodu a predpísal Vám ju k náhrade a Vy ste povinní ju uhradiť poškodenému v zmysle tohto uznesenia? Uznesenie nadobudlo právoplatnosť?
danusi
10.10.06,11:29
Ja si myslím, že ak odberateľovi uznal súd reklamáciu, mali ste vystavenú faktúru s dátumom uznesenia vystornovať. Co sa týka na uznesení ušlého zisku, neviem aký zisk im mohol ujsť, keď oni nevynaložili žiadne náklady. Ja by som to zaúčtovala na 548 ale ako nedaňový náklad, lebo to neslúži na zabezpečenie príjmu.
Jana Acsová
10.10.06,11:48
Ja si myslím, že ak odberateľovi uznal súd reklamáciu, mali ste vystavenú faktúru s dátumom uznesenia vystornovať.To snáď nie?