yvica
07.03.22,09:36
prosím vás potrebovala by som poradiť, je možné zamestnancom vodičom vyplácať cestovné náhrady bez cesťáku, nakoľko konateľ tvtdí, že to by len cesťáky vypisovali, dá sa to na základe výpisu z ich systému, kde im ráta aj sumu náhrad ale podľa mňa im to neráta dobre, čiže neviem čo s tým, dajú mi nejaký výpis koľko hodín boli v mesiaci v zahraničí ale im tam zrátava hodiny, čiže napr. 2 dni sú v zahraničí a nevyráta, že jeden deň 5 hodín a druhý 15 ale zráta. čiže stačí mne takýto výpis na zaúčtovanie, a môžem zaúčtovať na základe neho 512/333 ale ešte otázka, chceli by im to vyplácať vo výplate, je to možné? ďakujem
Tweety
07.03.22,08:44
Predpísané tlačivo na výpočet cestovného nie je. Takže aké si určíte, také budete účtovať. Výpočet ale musí byť už podľa Zákona o CN. A k druhej otázke je odpoveď áno, môžete ho vyplácať aj cez výplatnú pásku.
yvica
10.03.22,13:04
ok, čiže nemusia vodiči vypisovať na každý deň cesťák, stačí súhrnný za celý mesiac aj v exceli. dobre a potom ak vyplácam cez výplatu dávam to do nejakej kolonky oslobodené od dane a odvodov? a účtovanie bude 512/333 alebo ako mzda 521/331, neviem, lebo vždy cesťáky účtujem na 512. ďakujem
ivka70
10.03.22,13:58
Iba to pridávas k čistej mzde, sumu, ktorá je z cestákov.
Účtovaný bude cestak, to za to vyplatia spolu s čistou mzdou nemá vplyv na zmenu účtovania, len nevypláca z pokladne v hotovosti.
yvica
12.04.22,12:03
no neviem keď pridám k čistej mzde /neviem do ktorej kolonky aby sa to nezdanilo a odvody nešli/ tak mi to účtuje 521/331 ale nemalo by byť účtovanie 512?
veronikasad
12.04.22,12:42
Zavolaj na hotline mzdoveho SW, určite ti poradia zložku mzdy na výplatu cestovného cez mzdy.