dgrajciar
08.03.22,19:28
Dobrý deň, mam problém s vodou. Mám napojené hnacie čerpadlo s automatickým spinacom na vodu zo studni. Voda ide aj samospádom ale potreboval som väčší tlak. Všetko bolo v poriadku mám ho nastavené na zapnutie keď tlak v rurach klesne pod 1Bar a vypne sa keď stupne na 5,8Baru, čiže keď sa otvorí a zavrie kohútik. Všetko fungovalo super keď sa vypol kohútik tlak v rurach bol stabilný ale teraz po novom vypnem kohútik a tlak v rurach pomaly klesá a potom sa čerpadlo samé zapne kým nevystupi tlak nad 5,8Baru a potom sa vypne. A zase klesá a takto sa to deje neustále a stále sa zapína to čerpadlo len na kúsok kým zase vystúpi tlak a takto dookola. Po čase keď sa to takto deje tak sa to na chvíľu odstaví lebo je tam poistka proti takémuto častému zapinaniu len na chvíľku ako sa to deje. Neviete mi poradiť čím to môže byť sposobene, prečo mi klesá ten tlak sám od seba? Lebo to čerpadlo robí čo má. Keď klesne tlak automaticky sa zapne to je v pohode ale keď sú všetky kohútiky vypnuté musí byť tlak stabilny. Ďakujem.
Taserda
08.03.22,18:56
Vracia sa voda do sacieho koša alebo je únik vody. Ak sa vracia tak nedrží spätná klapka.
Chobot
08.03.22,20:24
Zapoj do systému tlakovú nádobu a daj ešte jednu spätnú klapku tesne pred čerpadlo medzi čerpadlo a nasávacie potrubie.