1joz
13.03.22,15:51
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať ohľadom najvýhodnejšieho podnikania pre 2 osoby, konkrétnejšie: sme 2 kamaráti ktorý chcú podnikať v auto detailing segmente, najlepšie by bolo pod jedným menom čož by bolo ideálne vytvoriť sro , ale čo sa týka vyplácania peňazí je to veľmi nevýhodné tak isto veľké dane... Kebyže chceme pracovať spolu na živnosť nemôžeme pracovať pod jedným menom ani IČO.(?) Touto formou by som sa chcel spýtať na Vaše skúsenosti poprípade rady ako sa s týmto vysporiadať - čo by bolo najlepšie riešenie. Ďakujem za každú odpoveď.
Mila123
13.03.22,15:27
samozrejme, že áno, môžete si založiť akciovú spoločnosť, alebo verejnú obchodnú spoločnosť........ak začnete podnikať s kamarátom, jeden či dva obchody sa nepodaria bude po kamarátstve........stále tu platí (poznám z praxe) https://podnikam.sk/ked-jeden-je-malo-a-dvaja-su-uz-vela/
pavol54
13.03.22,15:51
presne v každej spoločnosti má byť nepárne množstvo spoločníkov, traja sú veľa IĆO je ako rodné číslo tiež ho môže mať len jeden
veronikasad
13.03.22,16:59
Združenie fyzických osôb bez právnej subjektivity - študuj ...

Ale aj tu platí to čo píše Mila123 v komente pod témou

https://www.podnikajte.sk/zdruzenie/podnikanie-v-zdruzeni-pravne-danove-aspekty
jslancik
13.03.22,18:03
ach jo, ďalší "podnikateľ"... špekulovať, to hej, ale rozmýšľať, to nie... máš aspoň 15 rokov?
skús nad tým porozmýšľať. čo od toho čakáš. prečo vlastne chcete spolupracovať. akým spôsobom budete spolupracovať. ako sa budete deliť o prácu a peniaze.

kľudne môžete mať iba jednu živnosť. ten druhý môže byť jeho zamestnanec, prípadne aj nič. ak si myslíš, že tak bude jednoduchšie "vytiahnuť peniaze z "firmy"".

časom prídeš na to, že nutnosť je mať všetko rozdelené, aby dochádzalo k čo najmenším konfliktom. teda dve živnosti.

okrem toho budete potrebovať účtovníčku, ktorá to bude zastrešovať (očividne sa v tom neorientuješ ani zďaleka). A s tou je vhodné preberať konkrétne veci. alebo ti pošlem faktúru?
Anik
13.03.22,18:18
tiež som toho názoru "jeden je málo- dvaja sú veľa
1joz
13.03.22,18:20
Nejde mi o židne špekulácie asi som sa nevyjadril presne samozrejme chceme spoločne podnikať dvaja - čiže pracovne aj peňažne sa rozdeliť rovnocenne 50/50 … naše zisky nebudú zo začiatku určite vysoké a čo sa týka “výplaty” na mesačnej báze po založení sro podľa informácii na internete to nieke také jednoduché… preto sa pýtam či je možné podnikať ako jeden subjekt aj bez založenia sro alebo to proste nieje možné, o združení živnostníkov počujem prvý krát pogooglim si otom viac

V tomto obore nemám žiadne skúsenosti, preto píšem sem a pýtam sa skúsených ľudí aby som sa vyhol čo najviac chybám, nemám žiadne špekulantské úmysly, chcel by som len to najvýhodnejšie pre mňa a môjho kamaráta s ktorým chcem podnikať.
1joz
13.03.22,18:22
O združení počujem prvý krát, ďakujem za info určite si otom zistím viac.
veronikasad
13.03.22,18:25
Pozri si ten odkaz čo som priložila a ak to myslíš s podnikaním vážne, hneď od začiatku treba spolupracovať s účtovníčkou, ktorá sa tejto problematike venuje. Nie je to celkom bežná forma podnikania.
veronikasad
13.03.22,18:30
živnosť ale musíte mať vybavenu obidvaja