mimi111
27.09.06,14:00
zamestnanec doniesol potvrdenie od syna ze prerusil studium na vysokej skole kvoli zdravotnemu stavu a je na PN-ke, neviem ci zostava nadalej studentom, a ci na neho prinalezi danovy bonus?? dakujem....
Jara
27.09.06,12:02
Ak prerušil štúdium tak mu vystavia doklad o prerušení. Žiadaj ho. Podľa toho budeš vedieť čo ďalej.
mimi111
27.09.06,12:08
presne to ze mam potvrdenku o preruseni zo zdravotných dovodov, tak moze si uplatnit rodic danovy bonus???
Lanaj
27.09.06,14:23
Pýtaj od zamestnanca potvrdenie z ÚPSVaR, či poberá prídavok na dieťa - ak má nárok na prídavok, má nárok aj na bonus; ak nemá nárok na prídavok na dieťa, na bonus nemá nárok

§37 Zákona o dani z príjmu

(2) Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane

b) potvrdením príslušného územného úradu o tom, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti57) sa považuje za vyživované a nemôže sa sústavne pripravovať na povolanie štúdiom alebo vykonávať zárobkovú činnosť pre chorobu alebo úraz, alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,
azuz
28.09.06,04:26
presne to ze mam potvrdenku o preruseni zo zdravotných dovodov, tak moze si uplatnit rodic danovy bonus???
Ak máš potvrdenku, že je štúdium prerušené, tak dieťa sa sústavne nepripravuje na povolanie štúdiom, teda nie je nárok na daňový bonus ani na prídavok na dieťa.

Oprava: Týka sa to zrejme len preušenia z iných ako zdravotných dôvodov.

Rozhodnutie o prerušení štúdia treba do 8 dní doručiť na obvodný úrad, odbor sociálnych vecí aby pozastavili výplatu rozhodli o výplate prídavku na dieťa.
valika3
28.09.06,04:30
mala som prípad v školskom roku 2005/2006, že štúdium na VŠ bolo prerušené zo zdrav.dôvodov a Úrad práce vyplácal rodinné prídavky /vystavili mi o tom potvrdenie/ a ja som vyplácala daňový bonus.
azuz
28.09.06,04:47
mala som prípad v školskom roku 2005/2006, že štúdium na VŠ bolo prerušené zo zdrav.dôvodov a Úrad práce vyplácal rodinné prídavky /vystavili mi o tom potvrdenie/ a ja som vyplácala daňový bonus.
V tom prípade treba oznámiť na odbor soc. vecí, že štúdium je prerušené a oni rozhodnú o možnosti poberať PnD. Ak ho priznajú, je nárok na daňový bonus.