marcelaStanakova
27.09.06,16:50
Dobrý podvečer, chcela by som niekho poprosiť kto už vyplňoval takéto tlačivo aby mi poradil.
Vyplňujem príjem otca študentky ale neviem či tam ide hrubý príjem alebo čistý príjem a či ide do riadku rodičovského príspevku daňový bonus?
Paula
27.09.06,15:18
Dobrý podvečer, chcela by som niekho poprosiť kto už vyplňoval takéto tlačivo aby mi poradil.
Vyplňujem príjem otca študentky ale neviem či tam ide hrubý príjem alebo čistý príjem a či ide do riadku rodičovského príspevku daňový bonus?

Nepíšeš, k čomu je určené dané tlačivo (žiadosť o štipendium alebo štud. pôžičku????). Spravidla sa pri žiadosti o financie rôzneho druhu uvádza čistý príjem pri potvrdzovaní príjmu . Daňový bonus nie je súčasťou rod. príspevku, je to "daňová" záležitosť.
marcelaStanakova
27.09.06,15:23
Dané tlačivo je na priznanie sociálného štipendia žiadateľka študuje na VŠ a potrebuje príjem otca , ktorý je zamestnaný v našej firme.
Paula
27.09.06,15:28
V tom prípade budeš uvádzať čistý príjem . Školu zaujíma, koľko má rodina na živobytie, nie príjem v hrubom.

Čistý príjem by ale podľa mňa mal byť uvedený bez zrážok, ako sú napr. splátky pôžičiek.

Ospravedlňujem sa za príspevok vyššie, , uviedla si , k čomu to potrebuješ :)
abel
27.09.06,15:46
Dáva sa tam príjem z ročného zúčtovania dane: hrubá mzda mínus poistné mínus daň.
marcelaStanakova
27.09.06,16:05
Ďakujem Všetkým za pomoc
jana32
02.10.07,07:28
Dáva sa tam príjem z ročného zúčtovania dane: hrubá mzda mínus poistné mínus daň.

prosím je v tomto smere nejaká zmena? Teda stále platí že sa vychádza z ročného zúčtovania dane mínus poistné mínus dań a mínus príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie?
jana32
02.10.07,08:04
Prosím ak s tým niekto robíte, poraďte mi, ide o to že neviem či treba odrátavať aj príspevky na DDP, bývalá ekonomka to takto robila, ale neviem o čo sa opierala ( zákon, vyhláška, ja som to nikde nenašla ). Ďakujem.