portfoliova
27.09.06,18:01
Ahojte. Mám fantastický podnikateľský nápad, na jeho zrealizovanie mi však ešte chýba dosť veľa peňazí. Tiež som dostala ponuku- "ty dáš nápad, ja kapitál". Takže fifty fifty :D . Ibaže sa nechcem nechať oblafnúť? Ako postupovať v takomto prípade, aby mi to dotyčný neuchmatol? Mám sa spoliehať iba na jeho slovo?
A ešte niečo. Dá sa podnikateľský nápad aj niekde predať?
ĎAkujem.
ozo
28.09.06,13:13
A co tak dat do vsetko na papier / zmluva/ a dopodrobna vyspecifikovat, co ,kto ,kedy ,ako a pod
durisovad
28.09.06,13:36
A kolko potreujes penazi k zrealizovaniu toho svojho napadu?
Braňo
28.09.06,13:38
myslím, že na výborný podnikateľský zámer Ti požičia akákoľvek banka na Slovensku, ak je zámer skutočne výborný a máš čím ručiť.
portfoliova
29.09.06,16:25
VEd to práve, nehnuteľnosť mám už zataženú hypotékou a aj tak nemá takú hodnotu..
2000000
Dav
29.09.06,17:45
Aj národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania poskytuje pôžičky za určitých podmienok, treba si nájsť na nich kontakty podľa bydliska a prekonzultovať to s odborníkmi buď v banke, alebo tam. Osobne by som verila viac inštitúcii, ako súkromnej osobe.
abel
29.09.06,20:13
Z vlastných skúseností radím - na podnikanie je jeden človek málo a dvaja už je veľa. A už vôbec neodporúčam ísť do podnikania s kamarátom alebo nebodaj s rodinou. Ak je to taký skvelý nápad, skús všetky možnosti získania úveru napr. z eurofondov a podobne .