PhobossFO
18.03.22,12:07
Dobry den

Chcel by som sa opytat ake existuju prostriedky na to, aby som zabezpecil moje vyradenie z evidencie u konkretneho lekara.

Na zaklade informacii ktore som nasiel treba podat ziadost a lekar vas musi odhlasit. Co sa vsak stane ked tak neurobi?

Moja znama presne toto zaziva, lekar jej uz davno opakovane klamal ze ju vyradil z evidencie a poslal zdravotnu kartu novemu lekarovi. Poistovna ale nic take nevidi a zdravotna dokumentacia tiez zatial neprisla k novemu lekarovi.

O ziadost o vyradenie z evidencie ziadala najskor telefonicky, neskor prostrednictvom doporuceneho listu od ktoreho ma doklad a cez web posty je este aj dohladatelne ze sa zasielka prevzala.

Podla zakona ma nasledne lekar 7 dni na odhlasenie, ako postupovat ak tuto lehotu nedodrzi a odmieta pacienta odhlasit?

Vopred dakujem za akekolvek tipy/informacie.
ivka70
18.03.22,11:10
https://www.slovensko.sk/sk/zivotne-situacie/zivotna-situacia/_zmena-vseobecneho-lekara/

Zdravotnu dokumentaciu si vyziada novy lekar, s ktorym uzavries dohodu o poskytovani zdravotnej starostlivosti. Ma na to zakonnu lehotu 7 dni od dorucenia ziadosti. Moze urobit odpis dokumentacie (kartu nemusi poielat ako taku)
ivka70
18.03.22,11:11
ake dokumenty ma znama k tomu, kedy ziadala o ukoncenie dohody? kedy bola naposledy u toho lekara a obnovila zmluvu o poskytovani ZS?
veronikasad
18.03.22,12:13
Má uzatvorenú zmluvu o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s novým lekárom ?
Razorte
20.03.22,16:39
Kedze som mal podobneho arogantneho lekara a predpokladal som problemy, urobil som to jednoducho. Prisiel som za nim pytat vymenny listok na vysetrenie k odbornemu lekarovi a kartu. Kartu som zaniesol k novej lekarke. Tej som podpisal suhlas so zmenou lekara, ktory odoslala doporucenou postou staremu lekarovi na odhlasenie.