Ylangmiss
18.03.22,17:43
Dobrý deň,
Chcela by som sa informovať o pandemickom ošetrovnom z nasledujúceho dôvodu:

Som poberateľ rodičovského príspevku (RP). Rovnako mám aktívnu živnosť, keďže som si privyrábala počas RP. Avšak pandémia spôsobila,že som prišla o klientov a tak som nemala inú možnosť, ako sa zamestnať pred mesiacom ( nevyžili by sme 4. členná rodina z rodičovského príspevku a manželovho platu) , pričom sa o moje 18 mesačné dieťatko bude starať svokra, ktorá je na dôchodku, nakoľko synčeka ešte nemôžem dať do jaslí, keďže sa ťažko adaptuje a je komplikovaný. Jediná možnosť bola svokra.

Po 2. mesiacoch však svokre prišli počas vyšetrenia, že ma aneuryzmu v mozgu a čaká ju náročná operácia hlavy s dlhou rekonvalescenciou. A tak som sa ocitla na samom začiatku.
Finančná situácia nie je priaznivá, avšak povedala mi účtovníčka, že si môžem uplatniť pandemické ošetrovné podľa bodu 4b.

A tak si to overujem, či skutočne mám nárok a môžem si podať elektronickú žiadosť na posúdenie.
A či môžem poberať RP a pandemickú OČR zároveň?

Ďakujem krásne za všetky rady.
veronikasad
18.03.22,16:56
chceš poberať súbežne mzdu a ošetrovné ?
veronikasad
18.03.22,17:16
O rodičovský príspevok do troch rokov veku dieťaťa neprídeš.

Ak inú možnosť ako osobnú starostlivosť o dieťa nemáš, podaj si žiadosť o pandemické ošetrovné ako ti poradila účtovníčka. SP rozhodne o nároku ...

Alebo ak stihneš popri starostlivosti o dieťa aj starostlivosť o svokru, môžeš po príchode z nemocnice poberať ošetrovné na ňu.
Ylangmiss
18.03.22,17:46
Ano, chcela by som ponerat subezne RP aj osetrovne. Je tam nejaka moznost?
Dakujem pekne
Ylangmiss
18.03.22,17:54
Dakujem za odpoved. Bala som sa toho,.ze sa to subezne neda.
A este mam otazku - pandemicku OCR mozem poberat napriklad aj 3 mesiace kym sa svokra neda do poriadku? A ziadam o nu kazdy mesiac za vsetky kalendarne dni v mesiaci?
Dakujem
veronikasad
18.03.22,18:13
Pýtala som sa na subeh mzdy a ošetrovného (to nie je možné). Predpokladám že pracovný pomer trvá naďalej.
Ylangmiss
19.03.22,06:48
Ano, pracovný pomer trva nadalej. Plat mi vsak nepojde ziaden,kedze sa chcem dat na OCR s dietatom.
Pojde mi len rodicak.
A ak by som si chcela narokovat na pandemicke osetrovne subezne s rodicovskym prispevkom (aby som obe dostavala) to mu dat vypoved?
Dakujem