Dianao
21.03.22,11:48
Dobrý deň, je tu niekto, kto účtuje eshop, konkrétne platbu kartou za tovar? Potrebujem poradiť, ako zosúladiť objednávkový systém s účtovným programom Pohoda. Ide mi najjednoduchší spôsob účtovania, najlepšie bez zálohových faktúr..
Onko
21.03.22,11:44
Používame CardPay, pri platbe ako variabilný symbol použijeme číslo objednávky, po zaplatení vygenerujeme faktúru, v ktorej nastavíme tiež ako variabilný symbol toto číslo objednávky. Banka pripisuje jednotlivé platby samostatne so stanoveným variabilným symbolom. Do Pohody importujeme faktúry z e-shopu, ktoré sa automaticky aj zaúčtujú. Do Pohody importujeme výpis z banky, v ktorom sa pohyby na základe zodpovedajúceho variabilného symbolu automaticky spárujú s faktúrami a zaúčtujú.
Dianao
21.03.22,12:19
Mne ide o to vystavovanie faktúr. Ako postupujete, ked zakazník zaplatí za tovar napr. dnes, ale tovar odoslete o tri dni? Vystavíte faktúru, ked odosielate tovar a dátum daňovej povinnosti je deň úhrady, respektíve deň informácie o úhrade, čo býva skôr ako samotné pripísanie? Lebo v takomto prípade je pohyb v banke skôr ako vystavená faktúra. Alebo vystavíte daňový doklad k úhrade v ID a potom o tri dni faktúru s odrátanou zálohou?
Onko
21.03.22,13:17
Faktúru generujeme v momente uskutočnenia platby kartou, úhrada príde najskôr nasledujúci deň, balík sa môže odoslať aj neskôr a dodať (prevziať zákazníkom) aj o týždne neskôr. Určite nemá zmysel sledovať skutočný deň zaplatenia alebo dodania a tomu prispôsobovať faktúry. Termíny, ktoré určuje zákon, sú najneskoršie prípustné, daňový úrad sa určite nebude hnevať, ak dodanie zdaníte skôr, než je nevyhnutné.
Dianao
21.03.22,13:25
A vystavujete teda klasickú faktúru v agende Vydané faktúry? A ked nemáte tovar na sklade? My posielame tovar neskôr viac menej kvoli tomu, že nemáme tovar na sklade...a samozrejme aj večerné objednávky idú na druhý deň. A keď si to zákazník rozmyslí a vraciate platbu? Vystavíte storno doklad? A čo firemné faktúry? Máte aj zahraničie?....bože mám veľa otázok, môžem Vám poslať súkromnú správu?
Dianao
22.03.22,12:19
Včera som ešte písala, asi som neodoslala :-) ... čo v prípade, keď nemáte tovar na sklade? Alebo nepracujete v Pohode so skladom?