mirka_k
21.03.22,14:53
Dobry den, mam uz termin na ultrazvuk ohladne zlcnikovych kamenov, no chcela by som sa opytat, kedze nemam klasicke zlcnikove zachvaty, aku dietu by som mala dodrziavat. 3 tyzdne predtym, ako som v decembri ochorela na covid, zacali moje problemy so zaludkom, bolest v oblasti zaludka /krce/, ktora niekedy prechadza do oblasti vpravo tesne pod rebrom /tlak/.Ked vypijem nejaky caj, napoj, bolest ustupi na nejaky cas. Bolest prichadza niekolko hodin po jedle. Doktor usudil, ze to budu najskor zlcnikove kamene. No nemohol by ten problem suvisiet s covidom? Aj ked u mna covid symptomy /mierne, nadcha/ vypukli o 3 tyzdne neskor, odvtedy nemam menstruaciu, uz su to 3 mesiace. Lekar mi na to povedal, ze 3 mesiace su normalka, ze to zeny tak po covide maju, a budeme to riesit po 3 mesiacoch, teda teraz, mam 45 rokov, do covidu som mala menstruaciu pravidelne. Dakujem za kazdu radu.
ivka70
21.03.22,15:13
V 45 to uz kludne moze byt menopauza, nespajala by som vsetky symptomy dokopy, najma ked sa prejavili v roznom case. Tie prejavy bolesti zaludka ukazuju na zlcnikove kamene, pockaj na sono.
buchač
21.03.22,16:18
Covid a žlčník by som asi nespájal....
mirka_k
21.03.22,19:36
Tiez ma napadlo, ze je to menopauza, no zhodou okolnosti som bola mesiac pred covidom na rozbor krvi-hormony, pretože nemame deti, a az teraz na stare kolena sme sa rozhodli /zo zvedavosti/ zistit, kto je neplodny. Doktorka mi povedala, ze podla krvi problem nevidi, a ze nevidi tam ziadnu nerovnovahu a chcela, predtym ako ma posle na ďalšie vysetrenie /na co by som aj tak nesla/, aby si najprv urobil rozbor spermii partner. Takze neviem, ci menopauze nepredchadza nejaky hormonalna nerovnovahu, alebo ci moze prist iba tak nahle, bez toho, aby mal clovek nejake ine priznaky, ako su navaly tepla. Tie som inac mala ten tyzden, co som mala covid. Potom uz nie. Kolegyna je tiez v podobnom veku, trochu starsia, a tiez jej po covide prestala menstruacia na 9 mesiacov /predtym ju mala pravidelne/, posledne 2 mesiace ich uz mala 2 krat normalne. Tiez nemala ziadne navaly tepla. Tak sme trochu prekvapene, ze ak je to menopauza, ci tie navaly tepla pridu neskor, alebo nemusia prist vobec..? Inac dakujem za vase odpovede.
ivka70
21.03.22,19:45
Nie u kazdej zeny sa menopauza prejavi navalmi tepla....
mirka_k
23.03.22,10:15
Skusila som na Internete nieco nacitat ohladne menopauzy, pise, ze pred tym, ako zacnu symptomy, clovek ma rok v krvi znaky toho, ze sa u neho zacne menopauzu, par tyzdnov pred covidom, som v krvi nemala ziaden znak toho, ze sa mi zacne menopauza /doktorka mi povedala, ze moje hormony su uplne vporiadku/, to znamena, ze ju musel vyvolat covid. Ako som spominala priebeh covidu som mala uplne lahky, iba prvy den teploty, no potom som mala tyzden zvlastne slabsie navaly tepla, ake som nikdy pred tym pri ziadnej viroze alebo ochoreni nemala. Mam taky pocit, ze o covide sa vie stale strasne malo.