Ľaľa
22.03.22,13:19
Študentka VŠ vykonáva činnosť finančného sprostredkovateľa na základe písomnej zmluvy s finančnou inštitúciou, je registrovaná v NBS, nemá DIČ, má IČO. Má príjmy zo závislej činnosti (DoVP) a tiež príjmy-provízie od spoločnosti Brokeria z činnosti finanč.sprostredkovateľa. Príjmy od Brokerie patria v DP typ B do § 6 ods. 2, písm. d), pri príjmoch uplatňuje výdavky %. Je uvedený postup správny? Ďakujem
Katy a R
22.03.22,13:13
správne zaradený príjem máš - lenže ona musí mať DIČ - a samozrejme je pre ňu povinná elektronická komunikácia (DP len elektronicky) .
Ak sa zabudla registrovať na DU - tak nech to friško dá do poriadku, aj el. komunikáciu.
Hádam nie viac, ako 30 eurová pokuta ???
Mila123
22.03.22,13:20
u nás 60
Katy a R
22.03.22,13:22
nemám skúsenosť ... len dáávno jeden známy dostal 30 eur - ale to bolo tak mesiac po terrmíne - toto vyzerá na dlhšie, neviem, či zohľadňujú?
veronikasad
22.03.22,17:25
prečo sa neregistrovala na DU ?
Ľaľa
23.03.22,05:26
je to DP pre dcéru kolegu, tvrdí, že je to na základe "študentskej živnosti" , idem zistiť ďalšie podrobnosti. Zatiaľ Vám všetkých veľmi pekne ďakujem za odpovede, pekný slnečný deň prajem.
veronikasad
23.03.22,05:30
Študentská živnosť neexistuje, pre každého platia rovnaké pravidlá. Pred odoslaním DP treba doplniť registráciu a vybaviť elektronickú komunikáciu s DU.
Platí aj v prípade, ak jej kvôli nízkemu príjmu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie.
Ľaľa
23.03.22,07:32
Ďakujem Veronika, zistila som, že DIČ má, bola sa registrovať na DÚ v termíne, daňové som jej spravila-môže ho použiť ako vzor, keď si vybaví el. komunikáciu,
aby si ho vedela podľa môjho vzoru vyplniť. IČO som našla v databáze štatistického úradu. Ďakujem.