Trewor
22.03.22,16:27
Dobry den. V minulom roku som prekonal covid-19 delta variant. Zistili mi ho na zaklade antigenneho testu. Boli mi nasadene antibiotika. Nakazila sa odo mna aj manželka, kedže žijeme v jednej domácnosti. Manželka bola očkovaná a mala lahší priebeh, dostala sa z toho zhruba o tyzden, kedze potrebovala chodit do prevadzok s obmedzeným rezimom, potrebovala papier o prekonani, ten sa ale v tom case vystavoval na zaklade pcr-testu alebo na zaklade protilatok, co trvalo asi tyzden. Podstupila tento odber a dostala od obvodnej lekarky potvrdenie o prekonaní. Ja som neockovany, pretoze moj zdravotny stav mi nedovoluje ockovat sa, liecil som sa po dobu 6 tyzdnov, kasel mi zostal po dnes den. Ide o to, ze v tom case som ziadal aj ja potvrdenie o prekonani, lekarka mi povedala, ze mojim potvrdenim je doklad ze som bol pozitivny. Po novom roku sa nieco zmenilo , a zamestnavatelovy uz taky doklad nestacil, chcel to priamo od lekara. Lekar mi to ale nevystavil , pretoze v ich pocitacovych záznamoch som nebol chorý na covid. Cize , nemal som pcr-test, nebol som chorý. zamestnavatel si ma dal na zoznam neockovany - netestovany, pritom lekarka mi hovorila, ze nema zmysel sa testovat po prekonany, ked to mam v tele a budem aj tak pozitivny.
Dnes je tomu pol roka co som mal tazky priebeh a modlil som sa aby som neskoncil v nemocnici a dostal som sa z toho.

Mesiac do zadu som mal prudke narasty teplôt tak som sa samotestoval s antigen test kitmi a bol som negativny, až túto nedelu mi po 15 minutach ukazalo negativ, a po dalsich 10 minutách, pozitiv. Preto som sa objednal na antigen a siel sa otestovat ku zdravotnikom, vysledok bol pozitivny.Uz ked som tam siel som sa citil rovnako mizerne ako pred pol rokom ked som to dostal. Unava, nadcha, kasel, horucka. Zdravotnicka na odbernom mieste ma nezabudla informovat aby som kontaktoval lekara. To som aj urobil. Zdvihla mi sestra a povedala mi ze do ordinacie nesmiem prist, Vystavena Pn-ka ma u nich pocka a ze na piaty den mozem ist do prace, len pokial si neurobim pcr-test nedostanem od nich do rúk Pn-ku.
Jedine co chcem, je byt zdravy. Ale ak ochoriem, lieky stoja nemale peniaze a ktomu este tie antigen ktore niesú lacné,
Preto ma zaujíma ci podmienovat pcr-testom vydanie pn-ky je s kostolnym poriadkom ?
veronikasad
22.03.22,15:43
prečo si sa sám neobjednal na PCR test na www.korona.gov.sk ? Keby si uviedol príznaky, test je bezplatný.
Trewor
22.03.22,15:47
nevedel som o tom. ak je to tak, dobre. len pokial som sa objednaval na antigen, pokazde to chcelo platbu. pcr-som neskusal.
veronikasad
22.03.22,15:50
tak sa objednaj na PCR-ko, sama bez obvodného lekára som sa objednávala viackrát, keď som potrebovala test k ďalšiemu vyšetreniu a nikdy som zaň neplatila.
Uveď všetky príznaky, ktoré máš... U nás jedna MOM-ka pri pozitívnom antigene automaticky sama objedná na PCR.
veronikasad
22.03.22,15:56
Pri koronovej PN-ke asi maju obvoďáci taký príkaz "zvrchu" - PN-ku vystavuju len na základe pozitívneho PCR-testu.
Pokial nebudeš po 5 dňoch zdravotne v poriadku, určite do práce isť nemusíš, To je opatrenie pre bezpríznakových,
Trewor
22.03.22,15:57
vdaka veronikasad