janulka5595
23.03.22,03:56
Ahojte, viacero zamesntnancov dosoahlo dochodkovy vek, ziadali o dochodok. Viem ze sa ku dnu ziadosti musi na SP zaslat ELDP ku dnu ziadosti o dochodok.
Ale ako ho mam zaslat, ak mi zamestnanci neoznamili den ziadosti o dochodok? Zrejme sa u kazdeho den lisi. Vyzve ma na to socialna poistovna? Ako to riesit, ak zamestnanci nie su ochotni ppvedat den ziadosti?
betka122
23.03.22,04:22
ak ti nechcú povedať dátum žiadosti o dôchodok tak im neposielaj na SP ELDP, pošleš ho až keď ťa vyzve SP. Ja som takýto prípad ako ty nemala ale aj keď mi zamestnanec povedal dátum tak ma aj SP vyzvala na zaslanie ELDP
veronikasad
23.03.22,05:27
Zrejme, aj keď dosiahli dôchodkový vek, o starobný dôchodok ešte nepožiadali. Pretože bez ELDP pobočka žiadosť na ústredie nepošle. Je v zozname dokladov, ktoré má dôchodca k spisaniu žiadosti priniesť.
janulka5595
23.03.22,05:48
Žiadať žiadali, nakoľko mi oznámili, že boli žiadať. Ale viac mi nepovedia. Dátum kedy tam boli žiadať.
janulka5595
23.03.22,05:49
Mne žiaľ nechcú povedať dátum, aj keď nerozumiem prečo. Vysvetlila som im, že pokiaľ mi nepovedia dátum, tá žiadosť sa im pretiahne, až kým mňa nevyzve SP na doručenie ELDP ku dňu žiadosti. Aj tak nepovedia dátum...
veronikasad
23.03.22,06:13
Tak počkaj kým ťa vyzve SP. Inak veľmi zvláštne správanie zamestnancov. To ti ani nebudú chcieť oznámiť, keď im ho priznajú? Upozorni ich že je to povinnosť zamestnanca kvôli zmene platenia odvodov.
janulka5595
23.03.22,06:22
Toto všetko som im objasnila. Vraj sa nemám starať do toho koľko dôchodku dostanú a kedy. :-)
veronikasad
23.03.22,06:26
Koľko dostanú ťa naozaj nemusí zaujímať. Dostanú menšiu výplatu a tebe narobia zbytočnú robotu s opravnymi vykazmi ak ti to neoznámila...