SP4YKO
25.03.22,20:17
Zdravicko
Uz dlhsie mi to robi ze s 1do 2 a s 2 do 3 idu rychlosti jemne cez zuby naucil som sa s tym jazdit tak ze idu bez teho aby skripalo ale dnes som si vsimol zaujimavu vec ked radim a mam kolesa vytocene do lava alebo prava priklad na kruhaci alebo v zatacke tak rychlost ide krasne bez skripotu , toto iste ked davam spatecku tak ak mam kolesa rovno jemne cez zuby ked vytocim do stran krasne jemne rychlost skoci , cez zuby ide len s 1do2 a 2 do3 opacne ide hladko ci idem rovno alebo do zakruty
Vase tipy co to moze byt ,keby to bol synchron tak to robi aj v zakrute si myslim
Je cas vymenit spojku
Auto ma 88900 km a prevazne na nom bolo jazdene ked jem ho kupil po meste takze ja osobne si myslim ze to moze byt spojka ale ci tu nema dakto podobny problem

Velka vdaka
buchač
25.03.22,19:40
....a automechanik PO SKÚŠOBNEJ jazde povedal čo ?
jelalim
25.03.22,20:13
Ak je to Favorit, je to normalne.
Ak je to nieco modernejsie, zacal by som kontrolou oleja v prevodovke, ci tam vobec nejaky je.
Ak tomu nerozumies, odnes to do servisu. Nejazdil by som s tym. Ak polames zuby, nezalepis ich.
SP4YKO
26.03.22,05:08
No olej bol meneny v roku 2015
Ale stale nad tou spojkou rozmyslam
Auto je rocnik 2009 Chevrolet Aveo 1.2
SP4YKO
26.03.22,05:09
No este len mu budem volat ze nerobi to vtedy ked kolesa su zatocene
buchač
26.03.22,06:05
Uz dlhsie mi to robí...
======================
Veru dlhšie...fakt dlhšie...vyše roka.
https://www.porada.sk/t325988-riadenie-rychlosti-cez-zuby-2-3-a.html#post3186181
To ti ten hnusný zvuk nevadí ?
Ale šak rob, ako uznáš za vhodné...kľudne nechaj, nech sa ti spojka rozsype a dodžube popri tom aj niečo iné.
SP4YKO
26.03.22,09:16
To vy tu fetujete daco dajaky kvalitny matros asi na tej stranke vravim ze som sa naucil jazdit tak ze to nerobi , treba citat , a tu som sa len chcel opytat co si o tom myslite co to moze sposobovat nic viac
buchač
26.03.22,09:49
SP4YKO (Dnes 11:16) To vy tu fetujete daco dajaky kvalitny matros asi na tej stranke..
===================
Ty potom fičíš na nekvalitnom matroši...lebo nie si schopný pochopiť, že takéto veci sa riešia v autoservise a nie na nete.
To by si sa aj sám stanovil diagnózu podľa netu operoval a operoval sa podľa YT ???

...a keď už, tak dopyt smeruj na autofóra, kde sa možno dozvieš nejaké info.

Ale normálny jedinec ide do servisu a tam si nechá auto opraviť.
select
27.03.22,16:42
Myslím že keď už ložiská majú vôlu,a posunie sa os prevodovky,je možné.
SP4YKO
30.03.22,14:50
nic nechcem podla youtubu opravovat , som sa opytal len otazku co to moze byt a cakal som odpoved toto toto toto aelbo neviem ... a ne jak opica tu mudrujete ci mi to nevadi a macanky okolo toho , ja znam aj sam ze do servisu len som chcel vediet co si tu ludia o tom myslia nic viac
select
31.03.22,13:55
Ešte rozmýšlam či silentbloky nie sú strihnuté,či "vyťahané",v tom prípade,keď spojka je ovládaná cez bowden...