Sia159
29.03.22,21:45
Chcela by som sa opýtať...som na materskej od mája 2019, v októbri 2021 som dostala výpoveď dohodou, stále som na rodičovskej dovolenke do cca apríla 2022 za aké obdobie za mi bude počítať podpora v nezamestnanosti ak sa teda prihlásim na úrade práce a zároveň požiadam o podporu v nezamestnanosti v apríli? Ďakujem za odpoveď
ivka70
30.03.22,04:10
https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=231

Výpočet dávky:
- rozhodujúcim obdobím je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu zaradeniu do evidencie, pričom z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti (§ 140 zákona)

- ak v rozhodujúcom období dvoch rokov predchádzajúcich dňu zaradenia do evidencie nebol žiaden vymeriavací základ (nebol príjem), denný vymeriavací základ sa určí z minimálneho vymeriavacieho základu (v roku 2019 zo základu 477 eur)

- ak v rozhodujúcom období je len obdobie poistenia v nezamestnanosti dané trvaním rodičovskej dovolenky zamestnankyne, denný vymeriavací základ sa zisťuje z rozhodujúceho obdobia dvoch rokov predchádzajúcich začiatku čerpania rodičovskej dovolenky a nesmie byť nižší ako denný vymeriavací základ určený z minimálneho vymeriavacieho základu
veronikasad
30.03.22,05:28
Kedy bude mat dieta tri roky? Pocas RD si mala prijem? Dovolenku pri skončení pracovného pomeru si cerpala, alebo ti bola preplatena?