Lucia1106
30.03.22,11:27
Dobrý deň,po skončení rodičovskej, sa neplánujem vrátiť do práce a chcem požiadať o podporu na UPSVAR. Vyše 4 rokov som pracovala ako zamestnanec a potom som nastúpila na materskú a rodičovskú dovolenku,ktorá trvá už 4 a pol roka(2deti po sebe) Za ten čas bol však manžel dva krát na materskej a ja som bola vtedy doma ako matka starajúca sa o deti do 6rokov,teda zrejmé sa toto obdobie ráta ako neplatené voľno????.Do obdobia posledných 2rokov zasahovala jeho materská 3 mesiace(vtedy som bola na Tom neplatenom voľné ako matka starajúca sa o dieťa do 6 rokov,pracovný pomer mi stále trval.) Po tých troch mesiacoch som znova začala poberať rodičovský príspevok a tento rok som ešte od štátu dostala jednorazovú odmenu zdravotníkom,inak som žiaden iný príjem nemala.Jediný príjem za posledné dva roky A teraz otázka. Bude to mať vplyv na výpočet mojej podpory v nezamestnanosti?Treba dať výpoveď ku dňu kedyskonci rodičovská,alebo vypísať ešte dovolenkový lístok na nejaké 2-3 dní a potom ukončiť pracovný pomer? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď