mars29
30.03.22,21:08
Dobrý večer.
Som čerstvý držiteľ certifikátu wellness pracovník - maserske služby a som tým oprávnený založiť si živnosť na maserske služby. Moja otázka je : môžem poskytovať maserske služby len tak ako príležitostnú činnosť bez založenia živnosti ? Pretože neviem ako sa mi bude dariť zohnať klientov ....atd. Je to legálne , alebo musím hneď založiť živnosť a až potom poskytovať maserske sluzby ?
Ďakujem
Tweety
30.03.22,19:19
Bez viazanej živnosti ich nemôžeš legálne poskytovať.
veronikasad
30.03.22,21:09
ako často bude tá príležitosť ?
mars29
31.03.22,07:28
2-3x do týždňa. Príjem za jednu cca 20€. Odhadom tak Max 200€ za mesiac.
kopretinka
31.03.22,09:00
to je úplne jedno,aj keď to bude robiť 1x do roka,toto neexistuje žeby to bola príležitostná činnosť.
kopretinka
31.03.22,09:15
kde sa dá získať taký certifikát?
avalik
31.03.22,19:20
S certifikátom môžeš mať len viazanú živnosť "wellness masérske služby".

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku ...

sústavná - neznamená každý deň, stači keď je opakovaná
za účelom dosiahnutia zisku - t. j. chceš si zarobiť, ale môžeš sa dostať aj do straty
a_je_to
31.03.22,19:56
Práve chodím k fyzioterapeutke a nedokážem si predstaviť, že by to robila bez živnosti. Jednak treba mať prístup verejnosti. Nedá sa to robiť v obývačke na gauči. Treba polohovací masérsky stôl. Jednak musí mať ERP - VRP. Jednak hrozí, že nespokojný klient bude mať pocit, že mu masáž uškodila a podá niekde sťažnosť. Jednak treba propagáciu, reklamu a urobiť si meno. To je dosť dôvodov, prečo to nerobiť bez živnosti a príležitostne. Pár klientov možno aj na čierno, ale sú riziká.
a_je_to
31.03.22,19:57
Práve chodím k fyzioterapeutke a nedokážem si predstaviť, že by to robila bez živnosti. Jednak treba mať prístup verejnosti. Nedá sa to robiť v obývačke na gauči. Treba polohovací masérsky stôl. Jednak musí mať ERP - VRP. Jednak hrozí, že nespokojný klient bude mať pocit, že mu masáž uškodila a podá niekde sťažnosť. Jednak treba propagáciu, reklamu a urobiť si meno. To je dosť dôvodov, prečo to nerobiť bez živnosti a príležitostne. Pár klientov možno aj na čierno, ale sú riziká.
mars29
31.03.22,20:39
Treba absolvovať kurz u autorizovaného poskytovateľa.
kopretinka
01.04.22,07:47
ale veď konkrétne