Cennet
31.03.22,08:37
Nastavila som na PC prepnutie do spankoveho rezimu po 1 minute necinnosti. Aky je problem ,ze to neprepne ?
ivka70
31.03.22,07:12
co presne si nastavila?
ak ide o notebook - tam sa nastavuje aj pri napajani zo siete aj pri napajni z baterie ... este sa da nastavit aj rezim spanku pre disk ....
na firmenych pocitacoch je to cato nastavovane firemnou politikou
dost programov, ked je spustenych, tak simuluju cinnost a pocitac teda nie je v necinnosti, aby to zapol
moznosti je vela ....
Cennet
31.03.22,09:10
nastavila som napajanie PC na prepnutie na spanok po 1 minute
kopretinka
31.03.22,09:26
nezhasne obrazovka?
Cennet
31.03.22,09:28
nespankuje PC
misoft
31.03.22,13:52
Choď do Správy napájania a urob printscreen toho, čo si nastavila. Ale 1 minúta - to minimálna hraničná lehota. Často stačí i len nepatrný pohyb myši, prípadne nejaká aplikácia niečo vykonáva a spánok (časová lehota) sa zruší.
Toto si prečítaj
https://sk.soringpcrepair.com/processor-power-management-in-windows-10/
Okrem iného - tento režim musí byť podporovaný v BIOSe - Power Management - ak je nastavený na Disable - tak ani nastavenia v systéme na spánok nemajú vplyv a nevykoná sa. A potom sa tam určí i typ ACPI - od S1 do S4.
https://www.compuhoy.com/how-do-i-enable-acpi-in-bios/
Cennet
31.03.22,14:52
Pridala som foto. Pred 10 dnami mi vsetko vypinalo podla nastavenia.Teraz obrazovka sa vypne, PC nie
ivka70
31.03.22,16:22
Cennet
31.03.22,17:13
pred 10 dnami vsetko bolo OK, nic som nemenila
ivka70
31.03.22,19:06
tym chces co povedat?
misoft
31.03.22,19:47
Kolízia dvoch príkazov.
Máš vypnúť obrazovku po 2 minútach a zároveň sleeping po 2 minútach, CPU má vždy prednosť - takže (keďže si nastavila spánok - režim S1) - Vyrovnávacie pamäte procesora sa vyprázdnia a CPU (procesory) prestane vykonávať pokyny. Zariadenia, ktoré neindikujú, že musia zostať zapnuté, môžu byť vypnuté. MÔŽU!! Takže CPU vykoná príkaz, uloží do RAM a o ostatné sa prestane starať, teda aj o GPU a obrazový výstup, ktorý nevyšle monitoru príkaz na vypnutie.
V BIOSe by som odporúčal v časti Advanced povoliť ACPI a nastaviť (ak sa dá) ACPI Sleep State na S3 (na obrázku je AUTO - ale mali by sa nastaviť rôzne stavy)
https://product-help.schneider-electric.com/Machine%20Expert/V1.1/en/RackiPC/assets/G-SE-0029078.1.gif-high.gif
Ale pokiaľ som ja mal desktop PC - nastavoval som ACPI Sleep state na S4 (hibernate) a radšej som hibernoval.
V čom je výhoda?
Pri Sleep (Spánok) sa všetko, čo robil CPU uloží do RAM (a tie sú napájané) - v režime S1 uloží svoje operácie do RAMa skončí. Príkaz na vypnutie monitora teda už nevyšle.
Pri S3 ukladá do RAM operácie a príkazy, teda CPU ešte vykoná príkaz pre GPU, aby vypla monitor. Matičná doska, RAM sú neustále napájané. NEVÝHODA tohto režimu (ak nie je záložná zdroj) - pri výpadku napájania zo siete sa VŠETKO v RAM vymaže!!!! Teda i to čo CPU tam uložil. A po zapnutí začína od začiatku - studený štart.
Pri režime S3 (hibernate) budeš mať v správe napájania ešte voľbu Dlhodobý spánok (hibernácia) - CPU všetko, čo vykonával, všetky príkazy, všetko, čo bolo na monitore, všetko čo bolo v tom okamihu na RAM - ukladá na HDD (súbor hiberfile.sys), vydá pokyn na vypínanie periférií (USB,GPU a monitor, iné zariadenia) a sám vydá pokyn na vypnutie PC - nič nebude napájané, ani matičná doska. PC bude vypnutý. NEVÝHODA tohto režimu - trvá to o cca 10-20 sek dlhšie, než sa vypne, VÝHODA je, že sa netreba starať, či vypadne, alebo nevypadne elektrina. Po zapnutí začne načítavať dáta z hiberfile.sys a spustí sa tak, ako sa predtým vypol, všetko z HDD "natiahne tam, kde to má byť, vrátane rozrobenej práce, otvorených programov, pripojenia k internet. sieti, nastavenia obrazovky.

Uvažuj (ak máš desktop PC) práve o hibernácii - inak sa stane, že niekto omylom vypne elektrinu, vytiahne šnúru a tvoja robota bude v háji.
Tu je niečo o jednotlivých režimoch ACPI
https://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Configuration_and_Power_Interface
Poznámka - režim S2 sa nepoužíva, teda sa používajú S1, S3, S4.
faro1
01.04.22,03:53
Na priloženej fotografii máš " Zmeniť rozšírené nastavenia napájania" Tam sa pozri, prípadne nastav.
Cennet
01.04.22,04:26
ved som zmenila uz 20 x. PC nevypne