yvica
01.04.22,09:58
potrebovala by som poradiť, pri otváraní dokladov v pdf aj v iných formátoch v mailoch, aj keď dám len otvoriť, tak mi to všetko ukladá, utvorím niekoľko krát, toľkokrát to uloží, už som nastavovala všetko v mozille možnosti, nastavenia, mám nastavené, vždy sa opýtať či otvoriť alebo uložiť ale stále ukladá, už mám plnú plochu, viete mi s tým poradiť, doteraz keď stom v nastaveniach toto zadala stačilo to, teraz neviem, ďakujem
ivka70
01.04.22,08:04
Zmen si nastavenie adresara v Mozille, kam uklada docasne subory (plocha urcite nie je ten spravny priestor na to) a tento adresar pravidelne maz. Zvycajne sa to uklada do adresara Dowload.
Pokial nebudes vyuzivat mailoveho klienta na pocitaci, ale otvarat maily len cez webovy prehliadac, nic ine s tym nespravis.
yvica
01.04.22,08:21
a ako zmením nastavenie adresara?
ivka70
01.04.22,08:29
Settings, File and Applications: Downloads
- a tam mas na vyber adresar, kde sa to ma ulozit, pripadne zaskrtnes, aby sa ta vzdy spytal, kam to ma ulozit
yvica
01.04.22,08:33
to mám nastavené, ale nepýta sa rovno ukladá
ivka70
01.04.22,08:45
Ved ti pisem, ze ukadat ti bude vzdy, docasne subory,
tak funguju webove prehliadace. Zmenit si mozes len to, kam. A pripadne nastavit mazanie historie aj so subormi.
tigy
01.04.22,13:07
S niečím podobným mám problém aj ja, neponúkne mi možnosť si iba pozrieť PDF z netu, automaticky sa opýta, kam ho má uložiť, a nie či ho má otvoriť alebo uložiť...
Neviete kde sa nastavuje, aby sa spýtal, či má PDF uložiť alebo otvoriť?
Ďakujem.
buchač
01.04.22,14:35
neponúkne mi možnosť si iba pozrieť PDF z netu
=================
To sa mi nejak nezdá...mne to ide úplne inak, ako tvrdíš. Ale je možné, že je to prehliadačom.
Ja fungujem v Mozille...predpokladám, že ty v Chrome, ktorý osobne považujem za najhorší po IE.

Skús ísť na to tak, že klikneš na odkaz pravým tlačidlom myšky a otvoríš si dané PDF v novom okne.
misoft
01.04.22,14:48
Pokiaľ máš Chrome: tri bodky vpravo hore - Nastavenia - Rozšírené - Stiahnuté - Pred sťahovaním sa opýtať - aktivovať (bude sa stále pýtať).
Ak potrebuješ, aby v prehliadač Chrome sa PDF ihneď otváralo:
https://sk.athowto.com/make-google-chrome-download-pdf-files-instead-opening-them
(tri bodky - Nastavenie - Ochrana osobných údajov - v pravom okne scrollovať na Nastavenia webu - Ďalšie nastavenia webu - Dokumenty PDF - rozbaliť > a tam máš voľby Stiahnuť, alebo Otvoriť. Pokiaľ sa to otvorí - tak v novom okne a tam už bude hore dokonca ikonka na stiahnutie (stiahne do predvoleného priečinku - napr. Download)
https://sk.railstoolkit.com/ako-otvarat-stiahnute-subory-automaticky-v-prehliadaci-chrom

https://support.google.com/chrome/answer/95759?hl=sk&co=GENIE.Platform%3DDesktop

Niečo podobné bude aj vo FF.
pavol54
01.04.22,14:49
mne robí to isté odkedy som omylom natiahol windovs 11, je to zrada lebo omylom môžeš niečo natiahnuť. no som zvedavý čo napíšu odborníci. voľakedy som prílohy v maily otvoril a tam to aj ostalo
tigy
01.04.22,16:26
Ďakujem veľmi pekne, mám Chrome a našla som to tam, ako si napísal. Mala som tam zvolené Stiahnuť - asi prednastavené, lebo som to nikdy nenastavovala, takže som to prehodila na Otvoriť.
yvica
06.04.22,13:33
ja mám 10 windows, ale od určitej aktualizácie mi to robí toto, ponastavované mám v mozile všetko, neukladať, ale len otvoriť, aj tak mi to nefunguje.
pavol54
06.04.22,13:52
už som tento problém avizoval môjmu výpočtovému oddeleniu(tak sa hovorím synovi it čkárovi keď niečo neviem) budeme to riešiť v sobotu, určite niečo ponastavuje a bude to
yvica
08.04.22,07:32
vyriešila som to tým, že v nastaveniach som zadala otvárať vo firefoxe a už mi to len otvorí. tak aspoň tak.
ale ešte sa chcem opýtať keď mám otvorené stránky v mozile zrazu mi začnú blikať na obrazovke sem tam len niektotoré písmenká zmizne mi všetko zo stránky, musím ukončiť všetky karty ale keď otvorím znova tak funguje, robí to raz začas, môže to byť tým, že už odchádza počítač? dík
mari2x
08.04.22,10:36
vymaž "docasne subory" temporaly files