Gaaspi
29.03.22,02:12
Moja otázka je ako ho získavate? Zo skúsenosti viem že niektoré firmy človeka ani nepustia cez vrátnicu ale odpinkajú ho s tým že pošlite si žiadosť cez internet. Teda žiadne také že by ho pustili na personálne s tým papierikom aby si ho mohol dať potvrdiť oraziť a prípadne sa spýtať na robotu. Niektoré firmy nevyžadujú ani životopis ale majú rovno online formulár kde sa len vyplnia osobné údaje. Ale veľmi veľa ich ani nemá uvedený kontakt priamo na personálne. Takže dostať sa fyzicky na to personálne aby mi orazili ten papierik je skoro nemožné.



Citujem:

Za aktívne formy osobného vyhľadávania zamestnania uchádzačom o zamestnanie sa považuje:


žiadosť o prijatie do pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu predložená alebo zaslaná zamestnávateľovi,

doklad o preukázaní osobného hľadania zamestnania u zamestnávateľa,

potvrdenie príslušného orgánu o prevzatí žiadosti o vydanie oprávnenia na prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti s uvedením dátumu jej prevzatia,

preukázateľné konanie vo veci začatia poskytovania osobnej asistencie podľa osobitného predpisu,

preukázateľné konanie vo veci začatia poskytovania pracovnej asistencie,

žiadosť o sprostredkovanie zamestnania predložená alebo zaslaná právnickej alebo fyzickej osobe, ktorá vykonáva sprostredkovanie zamestnania za úhradu alebo

žiadosť o prijatie do zamestnania predložená alebo zaslaná agentúre dočasného zamestnávania.


Žiadosť podľa 1., 6. a 7. sa považuje za formu osobného preukazovania aktívneho hľadania zamestnania len vtedy, ak je v nej uvedený dátum prevzatia a podpis osoby oprávnenej na prevzatie žiadosti alebo ak je doložená poštovým podacím lístkom o jej zaslaní, alebo ak je doložená preukázaním jej odoslania elektronickou poštou.

Toto ako mám chápať? Ak som dal do obálky životopis a zaslal som zamestnávateľovi doporučene tak ten lístoček z pošty či ako? A keď pošlem mailom tak ako im to dokážem? Nechápem tieto alternatívne spôsoby by ste mi mohli vysvetliť po lopate ako to mám urobiť.
ivka70
29.03.22,04:37
Ak to posles mailom, staci odoslat na UP pracovnikovi ten mail napr ulozeny do pdf. (je tam datum, je tam adresa aj obsah ,ze to bol mail hladania si prace. (poziadaj o mail, kam to mas posielat)
Napr. v reakcii na inzerat profesii ci inom portali si posles tu reakciu na mail alebo si ju ulozis do pdf a tu preposles pracovnikovi UP ako podklad hladania si prace.

Odosielanie postou je za prve drahe a za druhe to uz dnes nikto nepouiva.
veronikasad
29.03.22,06:15
Chces vo firme "odraziť" papierik, alebo naozaj hľadáš prácu? Tie čo voľné miesta majú chcú žiadosť o prijatie do zamestnania...
Gaaspi
31.03.22,18:33
Oboje dohromady. Aj hladám prácu ale aj potrebujem dokázať nejako že som ju hladal keďže si to úrad vyžaduje. Ja by som si ju hladal tak či tak, ale keďže úrad pridáva takúto nezmyselnú povinnosť že im musím o tom aj dôkazy nosiť tak preto som sa pýtal ako sa to robí. Sú firmy obvykle veľké fabriky kde je veľká fluktuácia a stále robia nábory tak tam už nepýtajú žiadne životopisy či žiadosti. Zavoláte im že či majú robotu, oni povedia ano/nie a keď majú tak nastúpite. Keďže je ponuka práce väčšia ako dopyt tak berú všetko čo má ruky nohy a nevyberajú si. Ešte sa vás opýtajú či nepoznáte niekoho kto by tam šiel. A u menších miestnych podnikatelov je to zase také že Fero máš robotu? Jasné zajtra môžeš prísť. Účtovníčka mi narýchlo vytlačí zmluvu, nahlási a odvody a som zamestnaný. Také jak dokážem úradu že som napr. telefonoval fo automobilky a povedali že momentálne nemajú prácu? Alebo že mi nejaký Jano slúbil robotu od budúceho týždňa? Keby stačilo úradníčke povedať že som na troch miestach zháňal robotu (čo je pravda) tak je vyriešené. Ale trepať im tam všelijaké potvrdenia? Veľakrát aj súkromník sa čudoval že čo to od neho chcem.
ivka70
01.04.22,12:23
.. lebo mentalita Slovakov je taka, co nemusim, nerobim ... a 9 z 10 by si tu informaciu pre uradnicku vymyslelo :) takto ta k nejakej aktivite donutia ...
a ono to zavisi cele od uradnika, ktoremu si prideleny a jeho dovere k tebe ... mali sme v rodine pripad 9 mesacnej evidencie, kde si vyziadal potvrdenie o hladani zamestnania 1x, dostal proti otazku, ze ich ma osoba 70, ci vsetky alebo kolko ich chce ... stacili 2 za celych 9 mesiacov