martuľa
01.04.22,22:12
môže počas 1. dňa PN zamestnávateľ zrušiť prístup zamestnancovi do firemného mailu zamestnanca bez upozornenia?
misoft
01.04.22,21:09
Je to služobný e-mail? Správcom je potom zamestnávateľ. Ak je na PN - nepracuje, nemusí teda mať prístup do firemného e-mailu. A pokiaľ je pod firemnou doménou - tak na to právo má.
martuľa
02.04.22,04:36
aj ti zrušiť prístup do všetkých systémov, v ktorých si pracoval?
buchač
02.04.22,05:14
To je taká otázka, až do het.
Síce neviem, prečo by to zamestnávateľ robil, ale je faktom, že na to právo má.
Možno mu ide o to, aby sa pracovný mail nezneužíval na súkromné účely.
Poznámka - ak niekto posiela cez služobný mail svoje súkromné veci, tak si koleduje o prúser.
https://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/zamestnavatelovi-chodia-vsetky-moje-prijate-a-odosielane-firemne-maily/

Pri prístupe do všetkých systémov by sa dalo uvažovať obdobne. Lenže túto otázku by bolo vhodné položiť zamestnávateľovi....či ?

V konečnom dôsledku by sa dalo povedať, že zamestnávateľ môže počas maródky zakázať vstup na pracovisko.

Základ odpovede na otázku je ten, že počas maródky sa má človek liečiť a nie pracovať. ;)
veronikasad
02.04.22,05:25
Marhuľa, si vo výpovednej lehote? V profile máš mzdárka, tym počas PN-ky zamestnávateľ zväčša pracovať nariaďuje...
veronikasad
02.04.22,05:26
Pekný preklep v mene sa mi podaril (tablet prepísal)
martuľa
02.04.22,08:58
nie, nie, mzdárku už nerobím, ale tu asi ide o to, že očividne si niekto neželá prítomnosť toho druhého na pracovisku....
martuľa
02.04.22,09:11
áno, presne tak, a stačilo by všetko iba presmerovať ako je zvyčajný postup, a nie na tajnáša zrušiť prístup, mňa iba zaujímalo, či je to v poriadku, nikto sa netrhá počas PN pracovať, aj keď častokrát sa PN obetuje pre prácu ) samozrejme,ak to nie je vážne, iba nejaký soplík), a vtedy to už nikto nevidí...
ivka70
02.04.22,11:42
Cez PN sa mas liecit a pritomnost na pracovisku nie je želaná. Co vlastne chces?
avalik
03.04.22,08:48
čo máte uvedené v smernici k firemným emailom a prístupom do programov z priestorov mimo pracoviska v prípade PN, dovolenky či inej prekážky v práci?